Zioła w ogrodzie i w domu

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli „Zioła w ogrodzie i w domu”

Tytuł: Zioła w ogrodzie i w domu
Autor: Michał Mazik
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Egros
Data premiery: 2018-02-07
Liczba stron: 144

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli jak hodować zioła w domu

Mieszkając w mieście często zaczynamy tęsknić za naturą. Kupujemy więc rośliny doniczkowe, a jeśli jesteśmy działkowcami, to zakładanie ogrodu, a później pielęgnacja zieleni staje się pasją, a nawet wręcz sztuką. Bywa jednak tak, że nasza tęsknota za tym co naturalne jest głębsza. Chcemy hodować własne owoce, warzywa czy zioła.

Jeśli mamy ogród, to nie ma problemu, by posadzić marchew, pietruszkę, koper, buraki, jabłoń, która będzie rodziła nam przepyszne owoce, gruszę, śliwę, agrest. Ale co zrobić jeśli mieszkamy w bloku i jedyne co możemy zagospodarować to parapety i balkon? Wtedy jedynym rozwiązaniem jest kupno roślin doniczkowych, w tym ziół, dzięki którym będziemy zdrowsi, a potrawy z naszej kuchni nabiorą intensywniejszego smaku.

Zakładając ogród warto pamiętać o ziołach

Zakładanie ogrodu ziołowego
Zakładanie ogrodu ziołowego

Trzeba jednak pilnie przyglądać temu, co chcemy nabyć, gdyż jeśli kupimy rośliny w złym stanie (co się niestety może zdarzyć w supermarkecie), to zakładanie ogrodu Warszawa może być trudniejsze. Jasne, że jeśli będziemy mieli determinację, to odratujemy wynędzniałe rośliny i może się okazać, że gdy dobrze je nawieziemy i podlejemy i będziemy im poświęcać dużo czasu, może się okazać, że rozkwitną, ale zawsze jest ryzyko niepowodzenia.

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli robimy z parapetu zielarnię

Jeśli już zdecydujemy się na hodowanie ziół do naszych własnych kuchennych i zdrowotnych potrzeb, musimy dowiedzieć się: jak uprawiać dany gatunek zioła, jak pozyskać to, co jest nam potrzebne? Ponadto niezbędna jest nam wiedza o suszeniu i wykorzystywaniu ziół w kuchni i domowej apteczce.

Jak założyć ogród ziołowy na balkonie? Zobacz!

Tego dowiemy się z książki „Zioła w ogrodzie i w domu” Michała Mazika. Jest to kompleksowy poradnik, z którego dowiemy się nie tylko, jak uprawiać zioła w domu, ale uzyskamy wiedzę na temat ich polnych i leśnych kuzynów. A jeśli kogoś interesują zioła egzotyczne również znajdzie tu coś dla siebie.

Taka książka może być dobrym prezentem dla kogoś znajomego, jeśli wiemy, że pasjonuje go zakładanie ogrodu, a nie wiemy, co mu dać na urodziny, bo narzędzia ogrodnicze już ma, a chcemy mu dać coś, co go po prostu ucieszy.

Zioła są przyjemnym i pachnącym tematem, więc nawet jeśli zakładanie ogrodu nie jest naszą pasją, to poczytanie o roślinach, które leczą a do tego pięknie pachną, może być miłą odskocznią od dnia codziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *