Techniki zakładania i pielęgnacji zieleni miejskiej

Technika zakładania i pielęgnacja zieleni miejskiej. Poradnik nie tylko dla specjalistów

Tytuł: Technika zakładania i pielęgnacji terenów zieleni
Autor: Edmund Dulcet, Włodzimierz Ziętara
Wydawnictwo Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Rok wydania: 2013
Liczba stron : 225
Oprawa: miękka

Prace prowadzone w obrębie terenów zielonych potrzebują zastosowania specjalistycznych narzędzi oraz technik sprawiających, że będą one wyglądały doskonale o każdej porze roku. Wszystko co istotne, a dotyczy pielęgnacji zieleni miejskiej, można znaleźć w książce ”Technika zakładania i pielęgnacji terenów zielonych” autorstwa Edmunda Dulceta oraz Włodzimierza Ziętary.

Choć w księgarniach stacjonarnych i internetowych można znaleźć ogrom publikacji, których tematem jest pielęgnacja zieleni miejskiej, to jednak ta pozycja, ze względu na praktyczną treść i konkretne informacje wyróżnia się pod wieloma względami na tle konkurencji.

Bez wątpienia jednym z istotniejszych atutów tej publikacji jest bardzo szczegółowo opisane zastosowanie maszyn i urządzeń, które przy pielęgnacji miejskiej zieleni sprawdzą się niezawodnie. Co ważne, zawarte w książce wskazówki, odpowiednio zastosowane będą cenne także przy zakładaniu przydomowych ogródków.

Pielęgnacja zieleni w przydomowych ogrodach

Pielęgnacja zieleni miejskiej – jak dbać o trawniki?

Ze względu na to, że jest to książka poświęcona pielęgnacji zieleni, nie mogło w niej zabraknąć najistotniejszych wiadomości odnoszących się do rodzajów trawników. Każdy z typów tego rodzaju zieleni został dokładnie opisany z uwzględnieniem najlepszych miejsc pod ich zakładanie. Nie brakuje również krótkich informacji o budowie biologicznej traw. Wskazówki te są niezwykle przydatne w praktyce przy zakładaniu i pielęgnacji zieleni miejskiej. To są kwestie istotne, które w książce zostały zaprezentowane treściwie, bez dodawania zbędnych informacji.

Jednak tym, co czyni te pozycję wyjątkową i nieco inną od wszystkich jej podobnych jest to, że autorzy skupili się dość mocno na charakterystyce poszczególnych rodzajów maszyn i urządzeń, które będą niezastąpione przy zakładaniu i pielęgnacji terenów zielonych, jak i tych znajdujących się na prywatnej posesji.

Użytkowanie i konserwacja narzędzi do pielęgnacji zieleni miejskiej i przydomowych ogrodów

Narzędzia do pielęgnacji zieleni miejskiej
Narzędzia do pielęgnacji zielen

Poza opisem maszyn znaleźć można także zasady ich użytkowania oraz konserwacji, aby działały niezawodnie i zgodnie z oczekiwaniami.

Pielęgnacja zieleni miejskiej – poradnik nie tylko dla specjalistów

Wbrew pozorom książka ”Technika zakładania i pielęgnacji terenów zielnych”, ze względu na zawartość rzeczowych, najistotniejszych informacji śmiało może trafić do bardzo szerokiego grona odbiorców.

To obowiązkowa lektura zarówno dla osób, których zadaniem jest pielęgnacja zieleni miejskiej, jak i uczniów kształcących się w zakresie techniki rolniczej (głównie na kierunkach dotyczących maszyn i urządzeń przeznaczonych do kształtowania i ochrony krajobrazu).

Po publikację może sięgnąć tak naprawdę każdy, kogo interesuje szeroko rozumiana pielęgnacja i tworzenie obszarów zieleni. To idealna pozycja na poszerzenie i uzupełnienie zdobytej dotychczas wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *