projektowanie ogrodów

Ogród w stylu – projektowanie ogrodów na przestrzeni wieków. Jadwiga Litke

Projektowanie ogrodów na przestrzeni wieków zmieniało się wielokrotnie, wygląd ogrodu i sposób jego utrzymywania różnił się też w zależności od regionu. Autorka przybliża historię projektowania ogrodów na przestrzeni wieków. Przykłady mogą stanowić inspirację do stworzenia wymarzonego zielonego zakątka wokół domu.

Wydawnictwo:  Wydawnictwo Działkowiec

Data premiery:  2010-12-06

Liczba stron:  72

Przychodzi taki czas w życiu, że zaczynamy czuć potrzebę zrobienia czegoś samemu. Może to być nasze dawne, ale porzucone w ferworze obowiązków hobby np. odnawianie starych samochodów. Ale zdarza się, że mamy przemożną chęć coś samemu wyremontować, zbudować. Jeśli nasz dom nie potrzebuje zmian, tylko coś nam nie pasuje na podwórku, bo mogłoby wyglądać ciekawiej, dobrym pomysłem będzie spróbowanie swoich sił w projektowaniu ogrodu.

Jednak łatwiej powiedzieć, trudniej się za to zabrać. Zakładanie ogrodu nie jest trudne, zwłaszcza gdy nie wszystko robimy sami i korzystamy z tego co oferują nam usługi ogrodnicze nie tylko w Warszawie. Ale jeśli chcemy zrobić wszystko sami od A do Z to może nas czekać czas ciężkiej pracy umysłowej i fizycznej. Na początku trzeba będzie ustalić od czego zacząć projektowanie ogrodów, w czym pomocne będą strony internetowe o tematyce ogrodniczej.

Projektowanie ogrodów Warszawa – historia jako dostarczycielka inspiracji przy zakładaniu ogrodu

Przeglądając internet w poszukiwaniu pomysłów, które wykorzystamy podczas projektowania może zdarzyć się tak, że będziemy chcieli czegoś więcej. Takie style ogrodów jak francuski, angielski, nowoczesny, formalny czy wiejski mogą nam się wydać mało interesujące, bo już gdzieś o nich słyszeliśmy, a nam potrzeba jakiejś niecodziennej inspiracji. Lub nie odpowiadają naszym gustom albo jesteśmy miłośnikami eklektyzmu i łączenie stylów, wspomagane oryginalnymi inspiracjami zaczerpniętymi z literatury fachowej jest tym, czego szukamy.

 Odpowiedzią na takie poszukiwania może być książka Jadwigi Litke „Ogród w stylu”, w której autorka przybliża nam style i projektowanie ogrodów na przestrzeni wieków: od ogrodów w starożytności (Mezopotamia, Babilon, Persja, Grecja, Rzym), przez ogrodnictwo w nowożytności (renesansowe ogrody włoskie czy barokowe ogrody francuskie), kończąc na współczesnych stylach ogrodów (ogród nowoczesny, wiejski, naturalistyczny). Dzięki tej książce nasze inspiracje pchające nas naprzód gdy myślimy jak zacząć projektowanie ogrodu Warszawa mogą stać się połączeniem tego co dawne ze współczesnością. Nasz ogród będzie wtedy niepowtarzalny i może się stać inspiracją dla naszych znajomych lub po prostu ciekawym i przyjemnym miejscem, w którym spędzamy wolny czas.

https://www.youtube.com/watch?v=HOHbISctLO0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *