Bitwa o pietruszkę - zakładanie ogrodu warzywnego

Bitwa o pietruszkę i nie tylko, czyli zakładanie ogrodu warzywnego. Witold Czuskanow

Tytuł: Bitwa o pietruszkę i nie tylko
Autor: Witold Czuksanow
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 488

Własne owoce i warzywa to luksus, ale komu chce się je uprawiać? Okazuje się, że zakładanie ogrodu warzywnego może być świetną zabawą i przyjemnością, ale trzeba wyposażyć się w tym zakresie w fachową wiedzę. Jeśli nie chcemy się przy tym zanudzić, to warto zapoznać się z lekturą „Bitwa o pietruszkę i nie tylko” Witolda Czuskanowa, która jest prawdziwą kopalnią wiedzy, inspiracją i po prostu ciekawą historią.

Zakładanie ogrodu warzywnego, czyli od czego zacząć

Nie wszystkich pociąga uprawianie jarzyn – warzywniaki kojarzą się z dużą ilością żmudnej pracy, ale w zamian otrzymujemy niepowtarzalny smak świeżych warzyw, a takich próżno szukać na sklepowych półkach.

Zakładanie ogrodu warzywnego
Zobacz 10 najlepszych porad!

Jeśli jednak zdecydujemy się na założenie własnego ogrodu z warzywami, to możemy zrobić to wraz z autorem, który nie tylko posiada w tym temacie szeroką wiedzę, ale dzieli się także własnym doświadczeniem i to w bardzo przyjemny sposób. Okazuje się, że bój o pietruszkę czy marchewkę może mieć formę opowiadania, które wciąga jak dobry kryminał. Na pewno docenią to osoby, które nudzą się przy zwykłych poradnikach.

Jak wygląda zakładanie ogrodu z warzywami w książce Witolda Czuskanowa? Składa się ona z czterech części:

  1. Pierwsza część jest bardzo teoretyczna. To tutaj rzeczowo i przystępnie dowiemy się, jak zacząć swoją przygodę z uprawą warzyw i posiądziemy do tego niezbędną wiedzę.
  2. Z następnej części ucieszą się wszyscy miłośnicy nowalijek i kiełków – to tutaj znajdziemy niezbędne informacje jak je uprawiać w szklarni czy w inspekcie.
  3. To najobszerniejsza część i bardzo pasjonująca, ponieważ autor opowiada o tym, jak on sam stanął przed wyzwaniem założenia warzywniaka i jak to skutecznie zrealizował.
  4. Czwarta część to ściągawka z inspirujących aranżacji ogrodu warzywnego, które możemy zastosować u siebie.

Zakładanie ogrodu warzywnego – czytelne diagramy i smaczne przepisy

„Bitwa o pietruszkę i nie tylko” poza tym, że to bardzo wciągająca opowieść, jest także rzetelnym i wnikliwym kompendium wiedzy podanej w czytelny i przyjemny sposób. Jest to zasługa przede wszystkim solidnie przygotowanych i atrakcyjnie zaprezentowanych diagramów, schematów i grafik, z których znacznie szybciej przyswaja się niezbędną wiedzę i zapamiętuje się ją również na dłużej. Ponadto lektura jest także świetnie przygotowana pod względem fotograficznym – większość zdjęć to autorskie ujęcia Katarzyny Bellingham, która w kwestii ogrodnictwa jest prawdziwym autorytetem.

Diagramy i zdjęcia ułatwią zakładanie ogrodu warzywnego

Zakładanie ogrodu - uprawa ziół i warzyw

Czym jeszcze zaskoczy nas lektura? Zapewne mało kto spodziewa się smacznych przepisów z własnoręcznie wyhodowanej zieleniny – a tutaj niespodzianka – od czasu do czasu trafimy na taką perełkę, np. na pietruszkowo-cytrynowe wino. Dowiemy się również o kalendarzu księżycowym i jego wpływie na zakładanie ogrodu z warzywami oraz naturalnych sposobach uprawy i ochrony roślin. Trzeba także podkreślić, że temat warzyw nie jest zdominowany tylko przez najpopularniejsze jarzyny, ponieważ dowiemy się nawet jak hodować skorzonerę, salsefię, bób czy pasternak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *