Clematis i inne pnącza

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli „Clematis i inne pnącza ogrodowe”

Tytuł: Clematis i inne pnącza ogrodowe
Autor: Marczyński Szczepan
Wydawnictwo: Multico
Data premiery: 2008-01-01
Seria: Ekspert w ogrodzie
Liczba stron: 280

Zakładając ogród często mamy potrzebę, by wyglądał on inaczej niż inne. Żeby był wyjątkowy. Żeby osiągnąć ten efekt, uciekamy się do różnych sposobów. Decydujemy się na któryś ze stylów ogrodów, decydujemy się na projektowanie ogrodu Warszawa od zera albo, jeśli zależy nam szczególnie na kolorze kwitnących w ogrodzie roślin, dobieramy według naszego gustu krzewy i drzewa ozdobne do ogrodu. Ale jest jeszcze jeden rodzaj roślin, który sprawi, że nasz ogród będzie się wyróżniał wśród innych. Są to pnącza, które mogą mieć szereg różnych zastosowań.

Zakładanie ogrodu – jak wykorzystać pnącza?

Pielęgnacja zieleni Warszawa. Jak dbać o pnącza?

Pnącza to rośliny, które w naszych ogrodach mogą pełnić funkcję ozdobną. Mogą też być zasłoną, która sprawi, że nasz ogród nie będzie łatwo dostępnym miejscem dla ciekawskich oczu. Pnącza mogą, więc być również częścią żywopłotu. Ale jeśli nie jesteśmy pewni, czy pnącza to rośliny dla nasm może nam pomóc książka „Clematis i inne pnącza ogrodowe”. Dowiemy się z niej czemu warto mieć pnącza w ogrodzie? Jak je sadzić i pielęgnować? A także jak walczyć z szkodnikami i chorobami, na które są narażone te rośliny.

Planujesz zakładanie ogrodu?
Dowiedz, się jak uprawiać powojniki i pnącza!

Zakładanie ogrodu - powojniki i pnącza

Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, to dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jakie prace wykonać w każdym miesiącu. A jeśli nie znasz odmian pnączy, które z powodzeniem hoduje się w naszym klimacie, to po przeczytaniu tej książki będziesz wiedzieć, co chcesz posadzić w swoim ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *