desery fit

Lekkie desery fit dla każdego, czyli „Nastoletnie wypiekanie. Pyszne i fit”

Autor: Dragan Justyna

Wydawnictwo: Pascal

Rok wydania: 2019

Liczba stron: 304

Wiele osób zaczyna swoją przygodę z wypiekami już dzieciństwie albo w nastoletnim wieku. Desery fit pomagają zaspokoić apetyt na słodycze i jednocześnie dbać o linię. Dlatego warto już na początku nauki cukiernictwa poznać tajniki lekkiej kuchni. Młodzieńczy okres to oczywiście świetny start, ponieważ to właśnie wtedy najchętniej i najlepiej przychodzi nauka. Początki takie zazwyczaj są powiązane z pomocą mamy czy babci, a jak wiadomo, że taka pomoc najlepsza. Któż piecze lepiej niż właśnie babcia lub mama, które mają przepisy z pokolenia na pokolenie. Świat się zmienia, technika i produkty także, a razem z nimi i przepisy, których jest coraz więcej i coraz bardziej wyszukane. Niejednokrotnie wtedy warto skorzystać z pomocy kulinarnych jak filmik, blog czy książka. Jedną z nich jest właśnie „Nastoletnie wypiekanie. Pyszne i fit”.

Nastoletnia autorka wypieka słodko i zdrowo

Autorka Justyna Dragan, jako nastolatka zaczęła swoją przygodę ze słodkościami poprzez prowadzenie bloga „Nastoletnie wypiekanie”, na którym prezentowała między innymi przepisy, których nauczyła się od babci i mamy, ale również te, które w jakiś sposób ją oczarowały i chciała się z nimi podzielić. Dzięki temu spełniała swoje pasje i zainteresowania, a fotografia, która także jest jej konikiem przyczyniła się do pięknych zdjęć zarówno na blogu, jak i w książce.

Nic tak nie cieszy oka jak piękna fotografia do przepisu, gdzie można zobaczyć jak dany wypiek ma wyglądać, a wtedy łatwiej go odwzorować. Cały czas dokształca się w dziedzinie cukiernictwa poprzez kursy, szkolenia czy praktyki nie tylko w Polsce, ale również za granicą, co pozwala na coraz więcej i piękniej nowych przepisów i fotografii do nich. Najważniejsze chyba jest to, że kocha to, co robi, a zobaczyć można wszystko w książce, która jest odzwierciedleniem jej pasji. Jest miłośniczka zdrowego stylu życia, dlatego też „pyszne i fit” ma tutaj znaczenie, a dla tych, co mieli dylemat słodko czy zdrowo, problem został rozwiązany i już nie muszą wybierać.

lekkie desery fit
Lekkie desery fit są łatwe w przygotowaniu i zawierają mało kalorii

Książka dla wszystkich kochających desery fit, pyszne i zdrowe

Wszystkie zawarte w książce przepisy są sprawdzone i przetestowane przez autorkę, która od młodych lat zaczynała swoją przygodę w kuchni i wiele z nich związana jest właśnie z tym etapem jej życia. Dodatkowo oprócz przepisów są także opowieści z nimi związane, które łączą smak, zapach i dzieciństwo. Znaleźć można tutaj ponad 100 przepisów, które opatrzone są pięknymi zdjęciami i poradami kuchennymi. Książka podzielona jest na 10 rozdziałów, które zawierają przepisy klasyczne, ale także te zdrowe, czyli fit. Każdy rozdział zawiera inną dziedzinę jak na przykład ciasta, desery fit, śniadania, drobne słodkości i wiele innych. Jest to spore ułatwienie podczas szukania danej słodkości, na którą akurat jest ochota. Nie trzeba przeszukiwać całej książki od razu, wystarczy znaleźć rozdział. Coraz więcej osób zaczyna żyć zdrowo, a jednocześnie nie chce rezygnować ze słodkości, dlatego warto sięgnąć wtedy po książkę Justyny Dragan i nie rezygnować ze słodkiego, jak widać można mieć dwa w jednym.

Jakie są przykłady na desery fit?

Książka dostała potoczną nazwę „Cytrynka” ze względu na okładkę, jak wiadomo sernik to jedno z ciast, które są bardzo popularne nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Jest wiele smaków i rodzajów sernika, dlatego każdy znajdzie odpowiedni dla siebie.

Desery fit zawierają często cytrusy. Tu przykład na pyszny sernik cytrynowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *