Trawy ozdobne - modne trendy w zakładaniu ogrodów

Zakładanie ogrodu – siejemy efektowne trawy ozdobne

Tytuł: Trawy ozdobne
Autor: Rak Jarosław
Wydawnictwo: Multico
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 88
Oprawa: miękka

Pomysłów na aranżacje ogrodów jest bardzo wiele, a ostateczny efekt zależy od bardzo wielu czynników, z których najważniejsze to rodzaj roślin, sposób ich nasadzenia i połączenie z innymi elementami aranżacji. Jak rozpocząć zakładanie ogrodu, gdy planujemy posadzić w nim trawy? O tym dowiemy się z książki „Trawy ozdobne” Jarosława Raka.

Trawy ozdobne, czyli zakładanie ogrodu zgodnie z najnowszymi trendami

Jeszcze nie tak dawno trawy ozdobne w ogrodach pojawiały się tylko sporadycznie, a obecnie to jeden z coraz bardziej pożądanych trendów w aranżowaniu ogrodów. Nic w tym dziwnego – są nie tylko efektowne, ale również nie wymagają szczególnej pielęgnacji, a przynajmniej większość gatunków. Zakładanie ogrodu z trawami ozdobnymi wydaje się więc całkiem proste. Czy tak jednak jest na pewno? Jeśli mamy co do tego wątpliwości, to książka Jarosława Raka na pewno pomoże nam je rozwiać, a także będzie cennym poradnikiem, jeśli zechcemy taki ogród założyć również u siebie. Możemy być pewni, że dzięki temu stworzymy w swoim otoczeniu niezwykły i dość łatwy w pielęgnacji zakątek, a przy tym zgodny z najnowszymi trendami.

Zakładanie ogrodu z ozdobnymi trawami – Przegląd gatunków

Zakładanie ogrodu z trawami, czyli co znajdziemy w książce

Aby ogród z trawami ozdobnymi pięknie się rozwijał, potrzebna jest nam do tego wiedza na temat tych specyficznych roślin. I tego właśnie między innymi dowiemy się z pozycji „Trawy ozdobne”. Autor dużo miejsca poświęca ich budowie, potrzebom, a także poszczególnym gatunkom i ich właściwej pielęgnacji. Zakładanie ogrodu z tym praktycznym poradnikiem będzie również łatwiejsze z tego względu, że dowiemy się, na jakie sposoby możemy te rośliny wykorzystać w naszym ogrodzie oraz w jaki sposób je komponować z innymi roślinami. Trawiasty ogród bowiem nie ogranicza się tylko do posadzenia samych traw, ale również umiejętnym połączeniu ich z pozostałymi elementami ogrodu.

Istotną część książki stanowią porady o tym, jak pielęgnować trawy ozdobne. Choć zazwyczaj nie są to rośliny bardzo wymagające, to jednak właściwa pielęgnacji pomoże wydobyć z nich naturalne piękno, dzięki czemu staną się niezwykłą ozdobą każdego ogrodu. Należy więc pamiętać o ich właściwym przycinaniu, usuwaniu suchych i połamanych łodyg, a także odpowiednim podlewaniu i zasilaniu kompostem. O tym dowiemy się z tego praktycznego poradnika.

Gotowe inspiracje, czyli proste zakładanie ogrodu z trawami ozdobnymi

Książka z powodzeniem może stać się zarówno inspiracją do założenia własnego ogrodu z trawami ozdobnymi, jak i poradnikiem, w jaki sposób zadbać o taki ogród, jeśli już go posiadamy. Znajdziemy tutaj opis 56 gatunków i odmian traw, które nadają się do każdego ogrodu, np.:

  • trawa pampasowa,
  • rozplenica japońska,
  • miskant chiński,
  • imperata cylindryczna,
  • ostnica cieniutka oraz wiele innych.

Zakładanie efektownego ogrodu – Wykorzystaj trawy ozdobne!

Zakładanie ogrodu - trawy ozdobne

Wszystkie rośliny są także skatalogowane, dzięki czemu znacznie łatwiej odnaleźć gatunek, który najbardziej nas interesuje. Oczywiście każdy opis wzbogacony jest fotografią. Ta nieduża pozycja zawiera tylko niecałe 100 stron, ale znacznie ułatwi zakładanie ogrodu z trawami ozdobnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *