Rośliny zimnozielone

„Rośliny zimozielone”. Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli zimą w ogrodzie na działce nie musi być ponuro!

Tytuł: Rośliny zimnozielone
Autor: D. G. Hessayon
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron:128

Zakładanie ogrodu nie tylko w Warszawie to czas wyjątkowego natężania umysłu. Chcemy, żeby nasz kawałek ziemi był wyjątkowy, zachwycający i… wiecznie zielony. Dzisiejsze zimy są bezśnieżne i zamiast białych czap otulających nasz ogród widzimy bezlistne gałęzie, które nadają naszym ogrodom przygnębiającej atmosfery. Nic nie kwitnie zimą w ogrodzie, na gołej ziemi widać resztki uschłych liści i nasza działka przypomina raczej posępne miejsce z horroru niż przytulny kącik, gdzie możemy odpocząć. Jak temu zaradzić? Najlepszym rozwiązaniem będą rośliny zimozielone, dzięki którym zieleń będzie u nas królowała nawet zimą, dzięki czemu nasz kawałek ziemi przestanie przypominać w zimę przedsionek piekła.

Rośliny zimozielone do ogrodu – jak je wybrać?

Kiedy już zdecydujemy się na zimozielone gatunki roślin, możemy chcieć się zastanowić, czy chcemy rośliny zimozielone liściaste, czy rośliny zimozielone iglaste.

Modrzew – klasyczny przykład rośliny zimnozielonej

Pielęgnacja zieleni zimą

Musimy pomyśleć o tym szczególnie wtedy, gdy posiadamy mały ogród i mamy już w nim inne rośliny, ponieważ mamy ograniczoną ilość miejsca. Pomóc w wyborze roślin zimozielonych do ogrodu mogą nam artykuły w Internecie lub książki takie jak „Rośliny zimozielone”. Znajdziemy tu odpowiedzi na pytania: Jak uprawiać rośliny zimozielone? Do czego zastosować rośliny zimozielone?

Pielęgnacja zieleni zimą – Postaw na rośliny zimnozielone!

Jest to książka, z której dowiemy się wszystkiego od A do Z o uprawie roślin zimozielonych, dzięki czemu zima w ogrodzie stanie się zielona, a nasza działka przestanie być nieprzyjemnym miejscem, na które w zimowe dni nie chcemy patrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *