Pielęgnacja ogrodu wiosną i latem

„Maja w ogrodzie. Wiosna/Lato”. Pielęgnacja ogrodu Warszawa. Jak sprawić, by nasze podwórko na wiosnę stało się zielonym rajem?

Tytuł: Maja w ogrodzie. Wiosna/lato
Autor: Popielarska Maja
Wydawnictwo: Zwierciadło
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 224

Wiosna coraz bliżej, chociaż na razie tego nie odczuwamy. Zimne wiatry, deszcz ze śniegiem i sam śnieg nie napawają optymizmem. Dokuczliwe zimno, krótkie dni i długie noce mogą przyprawiać o gorszy nastrój. Ale zacznijmy dostrzegać dobre strony! Zaraz nadejdzie luty, a po nim pierwszy, wiosenny miesiąc marzec i wtedy będziemy mogli rozpocząć wiosenne porządki lub projektowanie ogrodu, jeśli jeszcze go nie mamy. Miesiące zimowe są, więc doskonałym czasem na tworzeniem projektów, żeby wiosną można było zacząć zakładanie ogrodu.

Pielęgnacja zieleni Warszawa – jak zadbać o ogród wiosną?

Gdy nadejdzie wiosna, zrobi się cieplej, ptaki zaczną śpiewać, pierwsze listki pojawią się na drzewach, a zmarznięta ziemia zmięknie i zapachnie nowym życiem, będzie to czas, by rozpocząć wiosenną pielęgnację ogrodu Warszawa.

Pielęgnacja ogrodu wiosną – jakie prace wykonać?

Gdy jesteśmy już obeznani z ogrodnictwem i z tym, czego potrzebuje nasz ogród, to wiemy co robić. Ale gdy w tej kwestii jesteśmy nowicjuszami, możemy być zagubieni i potrzebować porady, od czego zacząć. Z pomocą nadchodzi książka Mai Popielarskiej „Maja w ogrodzie. Wiosna/lato”. Znajdziemy w niej informacje potrzebne nam do pielęgnacji ogrodu wiosną. Dowiemy się np.:

  • Jak zwalczać szkodniki?
  • Kiedy przycinać drzewa i krzewy?
  • Jak nawozić rośliny?

W poradniku znajdziemy również informacje o zwyczajach zwierząt zamieszkujących przydomowe ogrody, a także przeczytamy przydatne wiadomości dotyczące rozmnażania roślin. A dla miłośników świeżych warzyw z własnego ogrodu będą informacje, jak założyć warzywnik.

Pielęgnacja ogrodu wiosną i latem krok po kroku

Wiosenno-letnia pielęgnacja ogrodu
Wiosenno-letnia pielęgnacja ogrodu

Poradnik ten jest więc dla każdego, kto chce dowiedzieć się czegoś o pielęgnacji ogrodu wiosną i lubi przysiąść z książką, która nie będzie jedynie rozrywką, ale również źródłem pożytecznej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *