Co gdzie rośnie. 1900 roślin ogrodowych

Co gdzie rośnie. 1900 roślin, które ułatwią zakładanie ogrodu. Didier Willery podpowiada

Tytuł: Co gdzie rośnie. 1900 roślin ogrodowych na każde stanowisko
Autor: Didier Willery
Wydawnictwo: Publicat
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 384
Oprawa: twarda

Świat roślin jest niezwykle bogaty i różnorodny, ma też odmienne potrzeby, a różne gatunki mogą mieć na siebie konkretny wpływ. Dlatego planując zakładanie ogrodu, przeprowadzając pierwsze prace i nasadzenia, nie ma się przed sobą łatwego zadania. Warto więc poszukać pomocy i zapoznać się z fachową wiedzą na ten temat. Jej doskonałym źródłem stać się może książka, w której Didier Willery w bardzo praktyczny sposób przedstawia wiele gatunków roślin.

Zakładanie ogrodu – użyteczny poradnik

Książka „Co gdzie rośnie. 1900 roślin ogrodowych na każde stanowisko” przyciąga wzrok już samym sposobem wydania. Do otworzenia pozycji zachęca kolorowa okładka, a w środku czekają piękne zdjęcia oraz wyraźnie i klarownie opisane rośliny. Co ważne, jest to książka, z której będą mogli korzystać nawet początkujący ogrodnicy, którzy nie znają wszystkich nazw roślin.

1900 roślin w jednym albumie. Zakładanie ogrodu nigdy nie było takie proste!

Zdjęcia i opisy - poznaj 1900 roślin ogrodowych
Zdjęcia i opisy – poznaj 1900 roślin ogrodowych

Publikacja nie jest bowiem standardowym katalogiem gatunków „od a do z”, ale poradnikiem, który zawiera bardzo przydatną wiedzę. Zakładanie ogrodu będzie łatwiejsze dlatego, że w książce można znaleźć informacje dotyczące tego, na jakim stanowisku może rosnąć dana roślina, w sąsiedztwie których roślin czuje się ona najlepiej. Przedstawione będą też jej wymagania, np. dotyczące gleby oraz to, jak reaguje na niskie czy wysokie temperatury. Tego rodzaju opisy, ale także grafiki przedstawiające wygląd roślin, umożliwią wybór tych gatunków, które będą pasować zarazem:

  • do warunków panujących w konkretnym ogrodzie,
  • do upodobań dotyczących wyglądu i kolorów kwiatów (każdej roślinie można przyjrzeć się na zdjęciu),
  • do preferowanych: okresu kwitnienia, ubarwienia liści i kory, pokroju i rozmiaru rośliny.

Jak wskazuje sam tytuł, do wyboru jest tutaj aż 1900 roślin, z którymi można się dokładnie zapoznać. Ułatwią one zakładanie ogrodu, który będzie piękny przez cały rok. W poradniku opisane są bowiem nie tylko rośliny, które ubarwią ogród od wiosny do jesieni, ale też rośliny zimozielone i trawy.

Zakładanie ogrodu z prawdziwą przyjemnością

Opisywany tutaj poradnik jest na tyle przejrzysty, że pomoże znaleźć i nazwać rośliny, które znało się jedynie wizualnie. Pozwoli też poznać wiele nowych gatunków. Ich opisy i prosty dobór tych które będzie się chciało mieć we własnym ogrodzie, ułatwi rozmowy w sklepach ogrodniczych. Będzie szło się do nich z gotowym planem i wiedzą na temat nazw konkretnych egzemplarzy roślin. Przeglądanie książki, planowanie ogrodu i wszystkich niezbędnych zadań, może odbywać się na różne sposoby. Wszystko dlatego, że zestawienia gatunków i odmian kwiatów, krzewów oraz drzew są ułożone według różnych kluczy, to znaczy:

  • preferowanego stanowiska (rośliny na gleby kwaśne, rośliny na stanowiska wietrzne itd.),
  • koloru kwiatów,
  • barw owoców,
  • wielkości liści,
  • czasu kwitnienia (np. rośliny kwitnące w maju-czerwcu),
  • pokroju (np. rośliny płożące albo kolumnowe).

Założenie pięknego ogrodu będzie możliwe także w przypadku laików, ponieważ pozycja ta zawiera konkretne propozycje gotowych kompozycji. Takich, które odpowiadają określonym warunkom siedliskowym.

Jakie rośliny sadzić obok siebie? Zakładanie ogrodu bez tajemnic!

Książka, która ułatwi zakładanie ogrodu

W książce tej można znaleźć naprawdę wiele informacji o rodzajach, utrzymaniu i pielęgnacji roślin ozdobnych. Jest więc ona nieocenioną pomocą dla osób, których pasjonuje zakładanie ogrodu. Poradnik sprawdzi się także u tych, którzy lubią zmiany na przydomowym terenie i chcą, by w każdym sezonie wyglądał on efektownie i niezwykle kolorowo. 1900 opisanych roślin daje wiele pomysłów, ciekawych inspiracji i niemal nieograniczone pole do działania dla każdego pasjonata prac w ogrodzie. Oprócz kwestii użyteczności, dużą przyjemność sprawi samo przeglądanie książki, która została wydana bardzo starannie. Ma grube kartki, przejrzysty układ stron, ładne kolory oraz ciekawy tekst. Będzie stanowić więc miły dla oka album roślin, który przekaże jednocześnie każdemu czytelnikowi fachową wiedzę w kwestii ogrodnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *