jak upiec muffinki

Jak upiec muffinki? Babeczki z fantazją na każdą okazję

Jak upiec muffinki mając kilka składników? Jakie muffinki wybrać na różne okazje? Odpowiedzi na wiele pytań udzieli książka "Muffinki. Babeczki z fantazją".

Autor: Opracowanie zbiorowe

Wydawnictwo: Buchmann

Rok wydania: 2018

Liczba stron: 100

Wiele osób myli muffinki z babeczkami, a jak się temu przyjrzeć bliżej, można dostrzec subtelne różnice. Przede wszystkim są to składniki na ciasto, a co za tym idzie również sposób wyrobienia i struktura ciasta już po upieczeniu. Wiadomym jest także to, że w związku z tymi różnicami sam wygląd także sprawia, iż można je odróżnić. Muffiny to patent Amerykanów, ale od jakiegoś czasu są coraz bardziej popularne także u nas. Jak upiec muffinki? Na to i inne pytania odpowie książka „Muffinki. Babeczki z fantazją”.

Małe słodkości z dodatkami . Jak upiec muffinki z dekoracjami?

Muffiny i babeczki coraz większą sławą cieszą się także, jako torty artystyczne. To właśnie z nich powstaje cała konstrukcja tortu na różne okazje, do najbardziej popularnych można zaliczyć wesela, urodziny czy komunie. Dodatkowym polem do popisu przy tworzeniu takich tortów artystycznych z babeczek jest to, że każda babeczka może wyglądać tak samo, ale również każda może mieć inne dekoracje i dodatki. Dzięki książce każdy powinien znaleźć coś dla siebie i na inną okoliczność.

Książka obszernie wyjaśnia zasady, jak upiec muffinki i zawiera wiele pomysłowych przepisów

Babeczki i muffinki to również słodkości w różnych odsłonach, zarówno słodkich jak i wytrawnych. Do tych pierwszych można użyć dodatków takich jak owoce, czekolada, bakalie, jadalne kwiaty i wiele innych. Te drugie z kolei to zioła, warzywa, wędliny itp. W książce znaleźć można także nowości na babeczki czy muffinki jajeczne, do których można dodać różne dodatki jak szynka, pomidor, ogórek, ser. Taki rodzaj wypieku idealnie sprawdzi się na śniadanie lub jako przekąska w ciągu dnia. Niezależnie od preferencji, każdy fan będzie już wiedzieć, jak upiec muffinki.

Złote rady i kolorowe dodatki. Jak upiec muffinki z fantazją i polotem?

Autorzy każdy przepis na babeczki i muffiny przedstawili z poziomem trudności, cenną radą i oczywiście zdjęciem danego wypieku, co jeszcze bardziej zachęca do zrobienia ich w domu z wykorzystaniem podanego przepisu. Ciekawostką zawartą w książce jest także zamiennik miar na jej końcu, który na pewno ułatwi pracę przy ich wykonaniu. Sam przepis na muffiny czy babeczki nie jest skomplikowany, co pozwala nawet amatorom dowiedzieć się, jak upiec muffinki, czyli małe, pyszne, słodkie cuda. Do dekoracji czasem wystarczy tylko krem i różnego rodzaju perełki, kuleczki, posypki, które sprawią, że można wyczarować z nich małe dzieła sztuki.

Znaleźć można także przepisy na babeczki sezonowe, które zachwyca swoim smakiem o każdej porze roku. Wiosna kojarzy się z zielenią, na przykład babeczki szpinakowe, oraz pierwszymi kwiatami, jak stokrotki, latem babeczki pięknie zaprezentują się z owocami na przykład truskawkami, jesień to oczywiście jabłka i śliwki, zaś zima to babeczki piernikowe czy te z dekoracjami świątecznymi. Każdy znajdzie coś, co go zachwyci i przekona do tego, aby wykorzystać jakiś przepis i zrobić muffiny lub babeczki odpowiednie do danej sytuacji i pory.

Przygotowując muffiny czy babeczki wykorzystuje się specjalne foremki do tego przeznaczone, albo papiloty, dzięki którym każda jedna wyjdzie piękna i kształtna. Rozmiary są przeróżne, większe i mniejsze, zazwyczaj okrągłe, ale spotkać można także w innych kształtach jak gwiazdki czy serca.

Jedne z bardziej popularnych muffinek to te z kawałkami czekolady, które są naprawdę proste w przygotowaniu, dlatego niejedna osoba się skusi aby je upiec.

Jak upiec muffinki? To proste! Przykładowy przepis w powyższym filmie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *