Maja w ogrodzie. Pielęgnacja zieleni jesienią i zimą.

Pielęgnacja zieleni Warszawa. „Maja w ogrodzie. Jesień/Zima”. Jak przygotować rośliny do sezonu zimowego?

Tytuł: Maja w ogrodzie. Jesień/Zima
Autor: Popielarska Maja
Wydawnictwo: Zwierciadło
Data premiery: 2019-06-12
Liczba stron: 208

W powietrzu czuć, że nadchodzi już jesień. Dni są coraz krótsze, słońce grzeje jakby słabiej i coraz rzadziej ubieramy ulubione, letnie ubrania, a coraz częściej wychodzimy już na dwór w kurtkach. W świecie roślin również są widoczne pierwsze sygnały, że nadejście jesieni to już kwestia tygodni: widać już pierwsze kolorowe liście, a już niedługo będzie trzeba je grabić i czyszczenie ulic Warszawa stanie się potrzebne bardziej niż w lecie.

Podczas jesieni zaczynamy również prace przygotowujące nasze rośliny do sezonu zimowego. Pielęgnacja ogrodu nie tylko w Warszawie jest podczas jesieni wymagająca dużego nakładu pracy, a także znajomości odpowiednich terminów przycinania drzew i krzewów, ściółkowania, czy okrywania co wrażliwszych gatunków.

Pielęgnacja zieleni – co robimy w ogrodzie we wrześniu? Zobacz!

Przez ten nawał pracy jesienna pora dla początkujących ogrodników może być trudna. Ale dużą pomocą są poradniki w Internecie, czy książki o tematyce ogrodniczej, które mogą rozjaśnić nieco w naszych głowach i ułożymy sobie spokojnie plan prac podczas jesiennej pielęgnacji ogrodu.

Jesienna pielęgnacja zieleni, czyli zrób to sam

Pomocą dla początkującego ogrodnika może być książka Mai Popielarskiej „Maja w ogrodzie. Jesień/Zima”, w której autorka mówi, jak sprawić, by ogród wyglądał pięknie na jesień i przetrwał zimę? Jakie czynności należy wykonać podczas pielęgnacji ogrodu w sezonie jesienno-zimowym? Dowiemy się również jak ustrzec rośliny przed szkodnikami i chorobami, a także o zwyczajach zwierząt, dla których nasz ogród w czasie zimy może stać się przytulnym schronieniem.

Pielęgnacja zieleni przyjaznej zwierzętom. O tym pamiętaj!

Pielęgnacja zieleni - pamiętamy o zwierzętach w ogrodzie
Pielęgnacja zieleni – pamiętamy o zwierzętach w ogrodzie

Książka kompleksowo omawia temat pielęgnacji ogrodów i nie zostawia nas bez odpowiedzi. Dzięki niej łatwiej będzie nam zaplanować prace ogrodnicze i dowiemy się jak pomagać w zimie zwierzętom. Może akurat powinniśmy zbudować karmnik dla ptaków, żeby pierzaści przybysze mieli trochę lżej w te ciężkie, zimne miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *