Pielęgnacja zieleni - rośliny pokojowe

650 roślin pokojowych. Pielęgnacja zieleni w praktyce według Angeliki Throll

Tytuł: 650 roślin pokojowych. Praktyczne porady na temat pielęgnacji
Autor: Angelika Throll
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 332
Oprawa: miękka

Właściwa pielęgnacja zieleni jest zagadnieniem dość skomplikowanym. Poszczególne rośliny dla prawidłowego wzrostu wymagają bowiem odpowiedniego podłoża, nasłonecznienia oraz prawidłowego podlewania. W odpowiedzi na pojawiające się podczas uprawy roślin problemy powstała książka Angeliki Throll „650 roślin pokojowych. Praktyczne porady na temat pielęgnacji”. Pozycja porusza takie zagadnienia, jak np.: codzienna pielęgnacja zieleni pokojowej, wybór odpowiedniego stanowiska dla roślin czy prawidłowe podlewanie. Stanowi ona cenne źródło bardzo przydatnej wiedzy dla wszystkich miłośników roślin.

Rośliny w domu i biurze – pielęgnacja zieleni w doniczkach

Otaczająca człowieka zieleń ma bardzo korzystny wpływ na jego samopoczucie. Przyczynia się bowiem do łagodzenia stresu oraz kojenia negatywnych emocji. Sprzyja regeneracji oraz odpoczynkowi. Jest ona również bardzo pożądana w miejscach pracy. W związku z tym, pielęgnacja zieleni w obszarach codziennej aktywności zawodowej jest bardzo istotna. Przyczynia się ona bowiem do tworzenia dobrego wizerunku każdego przedsiębiorcy. Zadbane otoczenie wpływa na pozytywny odbiór firmy przez klientów oraz potencjalnych i obecnych kontrahentów. Na dobre wrażenie pracują czyste parkingi, chodniki oraz zadbana roślinność. Właściwa pielęgnacja zieleni oraz uporządkowanie terenu podnosi wiarygodność oraz prestiż każdego podmiotu. Jest on postrzegany jako dobrze zorganizowany oraz godny zaufania.

Poza korzystnym wpływem na budowanie wizerunku solidnej marki, rośliny w miejscu pracy pozytywnie wpływają na osoby zatrudnione. Zieleń w firmach pośrednio sprzyja zwiększonej efektywności oraz motywacji pracowników. Przyczynia się bowiem do:

  • oczyszczenia powietrza z drobnoustrojów,
  • tworzenia przyjaznego zdrowiu i wydajnej pracy mikroklimatu,
  • poprawy wyglądu pomieszczeń.

Pielęgnacja zieleni w miejscu pracy – jak ją zorganizować?

Pielęgnacja zieleni w biurze i firmie
Pielęgnacja zieleni w biurze i firmie

Pielęgnacja zieleni w miejscu pracy może być wykonywana przez zatrudnionych w danym podmiocie pracowników (w tym ogrodnika) lub może zostać zlecona zewnętrznej firmie ogrodniczej.    

Pielęgnacja zieleni pokojowej – praktyczne porady Angeliki Throll

Jak wspomniano powyżej książka Angeliki Throll polecana jest wszystkim miłośnikom przyrody. Publikacja pozwala przyswoić bardzo użyteczną wiedzę bez konieczności zgłębiania niuansów związanych z uprawą roślin. Pielęgnacja zieleni w oparciu o tę pozycję jest prostsza, gdyż informacje zawarte w książce są zwięzłe. Zawierają wiele praktycznych porad o tym, jak:

1. wybierać stanowiska dla roślin,
2. prawidłowo podlewać rośliny,
3. stosować nawożenie,
4. rozsadzać i przesadzać rośliny,
5. rozpoznać i leczyć choroby roślin.

Pielęgnacja zieleni dla opornych – Te rośliny trudno zabić!

Książkę cechuje bardzo przejrzysty układ, ponieważ dzieli się ona na poszczególne części opisujące grupy kwiatów, w tym: rośliny kwitnące, palmy, paprocie czy rośliny mięsożerne. Opisy konkretnych gatunków poprzedzone są kompendium wiedzy na temat ich pielęgnacji wraz z rysunkami poglądowymi. Poszczególne okazy prezentowane są na fotografiach, a ich opis uzupełniony jest o serię prostych symboli określających:

  • warunki nasłonecznienia,
  • średnią i maksymalną wysokość rośliny,
  • informację na temat koloru kwiatów i okresu ich kwitnienia,
  • stopnia trudności uprawy,
  • możliwości wyboru stanowiska na balkonie, tarasie lub w ogrodzie.

Ponadto w książce ujęto ważne informacje na temat szkodliwości oraz silnej toksyczności wybranych gatunków roślin. Sprawia to, że poradnik z powodzeniem można podarować na prezent osobom posiadającym małe dzieci czy zwierzęta, dla których pielęgnacja zieleni w domu lub ogrodzie to codzienne hobby. Wprawdzie „650 roślin pokojowych’ nie jest propozycją dla linearnej lektury. Przyda się jednak do szybkiego odnajdowania informacji potrzebnych w konkretnej chwili. To niezwykle pomocne narzędzie w uprawie i pielęgnacji roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *