Zakładanie ogrodu - rośliny zimnozielone

Zakładanie ogrodu Warszawa. „Iglaki i inne rośliny zimozielone”

Tytuł: Iglaki i inne rośliny zimozielone
Autorzy: Csaba Illyes, Marcell Kiss
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Buchmann
Ilość stron: 128

Projektowanie zieleni Warszawa. Jak sprawić, żeby ogród był wiecznie zielony?

Zaczynając projektowanie ogrodu mamy na uwadze różne nasze potrzeby i czynniki ułatwiające lub utrudniające ich zrealizowanie. Jedną z nich jest chęć, żeby nasz ogród był wiecznie zielony. Nie jest to wcale trudne marzenie do zrealizowania, gdyż w naszym klimacie dobrym rozwiązaniem będą rośliny zimozielone, które są przystosowane do mrozów. Najczęściej są to rośliny iglaste takie jak jodła, świerk czy sosna, ale są też gatunki liściaste takie jak bukszpan. Mamy więc całkiem duży wybór i możemy zasadzić w ogrodzie takie rośliny zimozielone, które najbardziej przypadną nam do gustu.

Chcesz założyć ogród zielony przez cały rok? Postaw na rośliny zimnozielone!

Pielęgnacja ogrodu Warszawa. Jak dbać o rośliny zimozielone?

Ogród z iglakami to dobry wybór dla ludzi, którzy chcą mieć ładnie wyglądający, praktyczny i łatwy w pielęgnacji ogród. Nie znaczy to jednak, że rośliny iglaste i inne zimozielone nie mają swoich potrzeb. O tym jak dbać o takie rośliny, dowiemy się z książki „Iglaki i inne rośliny zimozielone”. Dowiemy się z niej, jakie zapotrzebowanie na wodę ma konkretna roślina. Dowiemy się również, jakie warunki glebowe i świetlne są potrzebne do dobrego rozwoju roślin zimozielonych. Ponadto przy każdej omawianej roślinie są ilustracje, dzięki którym będziemy wiedzieć, czy dana roślina nam się podoba czy nie.

Iglaki – świąteczne choinki w ogrodzie

Zakładanie ogrodu - iglaki
Zakładanie ogrodu – iglaki

Dzięki tej książce łatwiej będzie nam wybrać roślinę, która będzie pełniła funkcję choinki przed domem. Takie rozwiązanie ma jeszcze jeden, ekologiczny plus. Jeśli będziemy mieć drzewko przed domem, to zamiast zamawiać kolejny wywóz odpadów z powodu martwej choinki, będziemy mogli cieszyć się żywą rośliną przez długie lata. A dzięki książce „Iglaki i inne rośliny zimozielone” pielęgnacja zieleni Warszawa będzie jeszcze łatwiejsza.

Ten poradnik jest zarówno dla wytrawnego ogrodnika, który wie dużo o pielęgnacji ogrodu, jak i dla kogoś kto pierwszy raz ma do czynienia z zakładaniem ogrodu, a marzy mu się zieleń nawet w zimie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *