jak założyć ogród

Jak założyć ogród warzywny? „Piękny ogród smakosza” doradzi i poda najważniejsze wskazówki

Autor: Hanna Wypych

Wydawnictwo: Multico

Liczba stron: 176

Rok wydania: 2016

Oprawa: twarda

Zakładanie ogrodu to coś, czego nie może doczekać się każdy miłośnik roślin. Jednak nie wszyscy wiedzą, na czym polega projektowanie zieleni. Ogród może pełnić funkcję nie tylko estetyczną, ale też praktyczną i dostarczać pysznych warzyw i owoców. Jak założyć ogród warzywny? To pytanie zadaje sobie niejeden amator ogrodnictwa.

Jak założyć ogród i od czego zacząć?

Zawsze na początku trzeba pomyśleć, od czego zacząć projektowanie ogrodu.

Takie kwestie, jak nasłonecznienie, gleba, kto i jak będzie korzystać z ogrodu, kącik wypoczynkowy, oczko wodne, mała architektura ogrodu to rzeczy najważniejsze do przemyślenia i ustalenia. Ale jeśli jednocześnie drzemie w nas dusza estety i smakosza, to podczas zakładania ogrodu musimy wziąć pod uwagę zarówno potrzebę posiadania pięknego ogrodu, jak i warzyw, ziół czy owoców. Dzięki nim podczas ciepłych dni będziemy mogli jeść nasze owoce patrząc na bujnie rosnącą zieleń, a w świąteczne wieczory rozkoszować się smakiem zrobionych przez nas przetworów.

jak założyć ogród warzywny
Jak założyć ogród warzywny? Autorka podaje praktyczne porady dla smakoszy ogrodników

Jak założyć ogród i od czego zacząć?

Praktyczny, ale i piękny ogród to marzenie każdego ogrodnika. A jeśli jeszcze dzięki niemu będziemy mogli się zdrowo odżywiać, to będzie pełen sukces. Pomocne w szukaniu inspiracji mogą być strony internetowe, gdzie znajdziemy dużo pomysłów, jak i porad na temat pielęgnacji warzyw, drzew i krzewów owocowych.

Wiele interesujących nas podpowiedzi możemy znaleźć również w książkach takich jak „Piękny ogród smakosza”, w której znajdziemy pomysły na piękny i wypełniony rosnącymi pysznościami ogród, nawet na małym skrawku ziemi.

Znajdziemy tu inspiracje do stworzenia miejsca, dzięki któremu zaczniemy się zdrowo odżywiać, wzmocnimy nasz kontakt z naturą oraz nakarmimy pięknymi kolorami naszą estetyczną stronę duszy.

Ta książka jest dla wszystkich tych, którzy chcą połączyć piękno z praktycznością i dla których zakładanie ogrodu to pasja, którą chcą pogłębiać.

Jak założyć ogród warzywny? Garść praktycznych porad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *