Ogród na cztery pory roku

Pielęgnacja ogrodu na cztery pory roku. Porady i wskazówki Sebastiana Kulis

Tytuł: Ogród na cztery pory roku
Autor: Sebastian Kulis
Wydawnictwo: Buchmann
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 240
Oprawa: twarda

Oczywiście, że najłatwiej kupić warzywa i owoce w warzywniaku, ale gdzie miejsce na satysfakcję, że to nasza własne, wyhodowane z troską i codziennie doglądane? Niezależnie od tego, czy nasz ogród to dopiero dalekosiężne plany, czy już parapet i balkon pełen doniczek, to zdecydowanie warto dać się zarazić pasją do ogrodnictwa, ponieważ to coś więcej niż tylko osobista radość. Kto zrobi to lepiej jak nie Sebastian Kulis? Tylko u niego pielęgnacja ogrodu jest chorobliwie zaraźliwa.

Ogród na cztery pory roku Sebastian Kulis

Po książkę „Ogród na cztery pory roku” Sebastiana Kupisa warto sięgnąć z kilku przyczyn. Jest to przede wszystkim świetne kompendium wiedzy, o tym jak wygląda pielęgnacja ogrodu przez wszystkie miesiące. Jeśli ktoś myślał do tej pory, że w grudniu czy styczniu ogrodnicy odpoczywają, to jest w błędzie. Podział na pory roku nie tylko systematyzuje naszą posiadaną wiedzę, ale także uzupełnia ją o wiele dodatkowych informacji i praktycznych wskazówek, które docenią nawet doświadczeni w uprawie roślin pasjonaci.

Pielęgnacja ogrodu – miłość, filozofia i ekologia w jednym

Pielęgnacja ogrodu przez cały rok

Jednak tej książki zdecydowanie nie można traktować tylko jako świetnego źródła informacji o tym, jak wygląda pielęgnacja w poszczególnych porach roku. Wszystkie czynności i cała wizja osobistego ogrodu opiera się na kilku, a co najmniej trzech ważnych zasadach, tj. miłości, filozofii i ekologii. Te trzy pojęcia są tak naprawdę nierozerwalnie ze sobą związane, ponieważ nie ma prawdziwej ekologii bez miłości do natury, czyli tego, co nas otacza i co wypielęgnują nasze dłonie, i w ostateczności również skonsumujemy. A to wszytko łączy jeszcze filozofia zero waste, która idealnie wpisuje się w uprawianie własnego ogrodu.

Pielęgnacja ogrodu przez cały rok – konkretne porady

Mieliście kiedyś w ręku książkę poświęconą pielęgnacji ogrodu? Wiele z nich to podane zbyt naukowym językiem obszerne kompendia, z których trudno wyłuskać najważniejsze informacje, i które po prostu ciężko się czyta. W przypadku książki Sebastiana Kupisa możemy być o to spokojni. Zawiera ona ponad 200 stron, a do tego napisana jest świetnym językiem, który nie tylko zaraża pasją do uprawiania własnego ogrodu, ale również sprawia, że wszystko wydaje się prostsze i możliwe do zrealizowania. I właściwie nie ma się czemu dziwić – dla samego autora pielęgnacja ogrodu to życiowa pasja, której daje upust nie tylko w książce, ale również na własnej stronie internetowej czy Instagramie, gdzie posiada ogromną rzeszę fanów i obserwatorów.

Sebastian Kulis – nie tylko o pielęgnacji ogrodu. Posłuchaj!

Książka to także dobrej jakości papier, sztywna okładka i świetne fotografie, co jeszcze bardziej przekłada się nie tylko na przyjemną lekturę, ale i wielokrotne powracanie do niej.

O pielęgnacji ogrodu – niekonwencjonalnie i kreatywnie

Książka jest świetna nie tylko dla osób początkujących lub tych, które mają dopiero w planach własny ogród, ale również dla doświadczonych pasjonatów ogrodnictwa. Przede wszystkim dlatego, że autor nie boi się wdrażania w życie metod i sposobów zupełnie nowych i nieznanych, a także odrzucania tych, które do tej pory stanowiły kanon w pielęgnacji ogrodu, np. przekopywania go jesienią czy wiosną. Okazuje się, że każda pora roku skrywa w swoim zanadrzu ekologiczne triki, którym przypatruje się autor i które stara się realizować w swoim ogrodzie. Jeśli chcesz pielęgnować swój ogród w duchu ekologii i miłości do natury przez cały rok, to lektura „Ogród na cztery pory roku” jest po prostu obowiązkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *