Pielęgnacja roślin pokojowych

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli „Pielęgnowanie roślin pokojowych” wyjściem dla tych, którzy nie mają swojego kawałka ziemi

Tytuł: Pielęgnowanie roślin pokojowych
Autor: David Longman

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli jak radzimy sobie podczas pandemii koronawirusa?

Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Pandemia wymusiła na nas zmianę trybu życia, ograniczyła możliwość podróżowania, a mówiąc wprost zamknęła nas w domach. Wtedy okazało się, że niedostatecznie dbaliśmy o wnętrze naszych mieszkań, gdyż nie było to potrzebne, jeśli nasz dzień przed rozpoczęciem się pandemii koronawirusa wyglądał tak, że rzadko bywaliśmy w domu. Teraz jednak, gdy musieliśmy zostać w mieszkaniu dłużej niż kilka godzin, mogło wydać nam się ono puste pomimo mebli i wciąż gadającego telewizora.

Ci co mieszkali na wsi mieli lepiej, bo mogli zająć się pielęgnacją ogrodu, rozpalić ognisko w rodzinnym gronie. Można też było zacząć myśleć nad budową małej architektury ogrodowej np. huśtawki, zjeżdżalni lub jeśli ktoś miał więcej czasu, altany czy oczka wodnego.

Projektowanie ogrodu, a później pielęgnacja zieleni mogła więc zająć nasze myśli, byśmy spokojniej podchodzili do czasu pandemii. Ale co jeśli mieszkaliśmy w małym mieszkanku w bloku i już po kilku dniach obostrzeń, w marcu w 2020 roku, dostawaliśmy przysłowiowego kota? No właśnie wtedy zwiększyło się zainteresowanie roślinami doniczkowymi. Ludzie zaczęli kupować coraz więcej roślin pokojowych, by ich domy stały się bardziej przyjazne i by mieć, pomimo zamknięcia, kontakt z naturą.

Zakładanie domowego ogrodu – Poznaj rośliny doniczkowe łatwe w uprawie!

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli jak zadbać o ogród w mieszkaniu?

Pielęgnacja zieleni jest czynnością, która może być prosta lub skomplikowana, a wszystko zależy od tego, jakie wymagania mają rośliny, które kupiliśmy. Sporo pracy, jeśli chodzi o pielęgnację zieleni nie tylko w Warszawie, zaoszczędzimy sobie kupując rośliny w sklepach ogrodniczych lub w szkółkach, gdyż w supermarketach rośliny często są niewłaściwie przechowywane, co rzutuje na ich zdrowie i wygląd, więc to gdzie kupujemy rośliny również może mieć duże znaczenie.

Ale gdy już kupimy nasze wymarzone kwiaty, zaczynamy się zastanawiać, jak się nimi właściwie zająć, często popełniamy błędy skutkujące tym, że nasze rośliny marnieją. Gdy zadajemy pytania na grupach facebookowych lub forach ogrodniczych, dostajemy często wykluczające się odpowiedzi: jedni nam mówią, że kwiat ma za sucho, a drudzy, że wprost przeciwnie. Wtedy właśnie z pomocą może nam przyjść książka Davida Longmana „Pielęgnowanie roślin pokojowych”.

Pielęgnowanie roślin pokojowych – David Longman podpowiada, jak założyć ogród w domu

Pielęgnacja roślin doniczkowych
Pielęgnacja roślin doniczkowych

Każda roślina, która jest omówiona w tej książce jest opisana dokładnie. Możemy dowiedzieć się:

  • jakie są jej zasady pielęgnowania?
  • kiedy jest okres dobry do jej przesadzenia?
  • w jakim czasie ją rozmnażać?

Dzięki temu nie będziemy niepewni, co do pielęgnacji zieleni w naszym małym, domowym ogrodzie, który dzięki nabytej i zastosowanej przez nas wiedzy pięknie się zazieleni i zakwitnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *