Ogród ekologiczny 50 pytań i odpowiedzi

Pielęgnacja ogrodów ekologicznych – 50 pytań i odpowiedzi

Tytuł: Ogród ekologiczny 50 pytań i odpowiedzi
Autor: M.Przybylak-Zdanowicz, Z.Przybylak
Wydawnictwo: Gaj
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 96
Oprawa: miękka

Książka w formie pytań i odpowiedzi? Dlaczego nie! Tym bardziej że chodzi o poradnik, jak stworzyć ogród ekologiczny. O tym właśnie można dowiedzieć się z książki „Tradycyjny ogród ekologiczny 50 pytań i odpowiedzi”, której autorami są Z. Przybylak i M. Przybylak-Zdanowicz. Kto wie, być może znajdziemy tu również dla siebie porady o pielęgnacji ogrodów, które szczególnie nas nurtują?

Ogród ekologiczny  – jak powstał poradnik?

Jak wygląda pielęgnacja ogrodów ekologicznych? To pytanie zdecydowanie na czasie. Potrzebę posiadania własnych upraw całkowicie pozbawionych chemicznych dodatków odczuwa bardzo wielu z nas, nawet jeśli ma być to tylko niewielki przydomowy ogródek z podstawowymi ziołami i krzaczkiem pomidorków koktajlowych.

Co jednak trzeba zrobić, aby doczekać się obfitych zbiorów? Należy poznać zasady pielęgnacji ogrodu naturalnymi metodami. A tego właśnie dowiemy się z poradnika.

Naturalna pielęgnacja ogrodów dostarczy owoców i warzyw pozbawionych chemii

Pielęgnacja ogrodów ekologicznych
Pielęgnacja ogrodów ekologicznych

Poradnik „Tradycyjny ogród ekologiczny 50 pytań i odpowiedzi” powstał  w wyniku pytań czytelników nadesłanych do redakcji Ekologicznego Poradnika Księżycowego, który wydawany jest od roku 1993 roku. Część pytań i wątpliwości zostało zaczerpniętych także z ekologicznego czasopisma dla rolników Eko Arka. Te prawie 30 lat pozwoliło na wyselekcjonowanie uniwersalnych zagadnień dotyczących upraw ekologicznych.

Rzeczowe i kompetentne porady są bardzo pomocne w kwestiach, jak ma przebiegać pielęgnacja ogrodów ekologicznych. W publikacji znajdziemy wiele cennych wskazówek i zdecydowanie poszerzymy swoją wiedzę w tym temacie.

Pielęgnacja ogrodów ekologicznych – co znajdziesz w książce?

Przejrzysty układ poradnika znacznie ułatwia korzystanie z niego, a w spisie treści ujęte są wszystkie pytania pojawiające się w książce. Została ona podzielona na cztery kluczowe rozdziały.

  1. Pierwszy rozdział poświęcony jest pielęgnacji ogrodu i uprawie. Dowiesz się z niego, jak między innymi określić rodzaj gleby w swoim ogrodzie, kiedy przekopywać grządki i wzruszać ziemię, czy jak rozpocząć uprawy pod szklarnią. To oczywiście tylko trzy z 23 pytań. Znajdą się tam również takie rodzynki jak „Cudowna moc wody ze śniegu – jak wykorzystać śnieg i lód w ogrodzie?”.
  2. Drugi rozdział zawiera porady z zakresu wzmocnienia i ochrony ogrodu ekologicznego. Dowiesz się między innymi, jak przyrządzać odżywczą gnojówkę z chwastów czy nawóz ze szczypioru lub jak skutecznie chronić rośliny przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.
  3. Trzeci rozdział traktuje o zwalczaniu szkodników. Zdobędziesz wiedzę na temat popularnych ogrodowych szkodników. Na przykład co to jest rolnica, nornica, misecznik, torkuć podjadek i jak sobie z nimi radzić. Naturalna pielęgnacja ogrodów wyklucza stosowanie chemicznych oprysków.
  4. Czwarty rozdział zajmuje się problemami z chwastami. Uzyskasz odpowiedź na 7 zagadnień, czasem niezwykle osobliwych, np. „Wykorzystanie octu w ogrodzie ekologicznym”. Tutaj masz szansę również polubić chwasty i dowiedzieć się, jakie są z nich korzyści dla ogrodu pod każdym względem ekologicznego.

Pielęgnacja ogrodów ekologicznych – jak je nawozić? Zobacz film!

„Ogród ekologiczny 50 pytań i odpowiedzi” to niewielkich rozmiarów książeczka opracowana przez  profesjonalistów zawodowo zajmujących się pielęgnacją ogrodów.  Praktyczne wskazówki poszerzą wiedzę każdego ogrodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *