Drzewa i krzewy ozdobne

Zakładanie ogrodu Warszawa. „Drzewa i krzewy ozdobne”, czyli co zrobić, żeby ogród zachwycał

Tytuł: Drzewa i krzewy ozdobne
Autor: Jadwiga Wilder
Wydawnictwo: Arystoteles
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 64

Kiedy skończymy budowę domu, powoli zaczynamy myśleć o zakładaniu ogrodu. Ważne jest to, czy chcemy założyć ogród w konkretnym stylu, czy mamy własny pomysł, który jedynie czerpie ze znanych nam aranżacji. Jeśli myślimy o ogrodzie wielofunkcyjnym, w którym jednocześnie będą mogły bawić się dzieci, a dorośli nacieszą oczy naturalnymi kolorami, pomyślmy o zaprojektowaniu małej architektury ogrodowej, w której skład może wejść zarówno huśtawka, jak i zatopiona w gąszczu zieleni altana.

Rośliny ozdobne to ważny element zakładania ogrodu

Zakładanie ogrodu - rośliny ozdobne

Drugim tak samo ważnym elementem będą drzewa i krzewy ozdobne, które sprawią, że ogród wypięknieje i stanie się wyjątkowy. Gdy rozpoczynamy przygodę z zakładaniem ogrodu nie tylko w Warszawie, możemy mieć w głowie mnóstwo pytań, a jeśli zamierzamy zająć się roślinami ozdobnymi, to nasze głowy mogą eksplodować od ich nadmiaru.

Zakładanie ogrodu – przykładowe drzewa i krzewy ozdobne

Pielęgnacja ogrodu Warszawa. Wszystko co powinieneś wiedzieć o roślinach ozdobnych

Szukając wiadomości o drzewach i krzewach ozdobnych możemy się natknąć na mówiące o ich pielęgnacji artykuły w Internecie, a także na książki, które mogą nam powiedzieć więcej na interesujący nas temat. Tak jest z poradnikiem „Drzewa i krzewy ozdobne” autorstwa Jadwigi Wilder.

Z tej książki dowiemy się, jakie rośliny ozdobne przyjmą się w naszym klimacie. Opisy i fotografie drzew i krzewów pozwolą nam ułatwić wybór tych roślin, które naprawdę nam się spodobają. Z poradnika dowiemy się również o tym, jak planować sadzenie roślin, przeczytamy również o podstawowych zasadach pielęgnacji. Z książki wyniesiesz wiedzę, która pozwoli ci otoczyć się pięknymi, kwitnącymi roślinami.

Jest to pozycja obowiązkowa dla miłośników ogrodów, którzy chcą poznać więcej pomysłów i inspiracji, które wykorzystają teraz lub w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *