Zakładanie ogrodu - żywopłoty

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli „Żywopłoty. Zakładanie i pielęgnacja”

Tytuł: Żywopłoty. Zakładanie i pielęgnacja
Autor: Mynett Maciej
Wydawnictwo: Multico
Liczba stron: 86

Mieszkając w mieście lub na wsi często nie możemy uwolnić się od dokuczliwego towarzysza, jakim jest hałas. Mieszkamy w małej wsi i myślimy, że wygraliśmy los na loterii, bo gdy wracamy z miasta, gdzie pracujemy, witają nas szum drzew i śpiew ptaków. A tu nagle zaczną budować kolejną drogę i szum drzew będzie zagłuszał najpierw hałas związany z robotami drogowymi, a potem tylko jednostajny szum aut sunących po betonie. Możemy zostać biernymi obserwatorami wkurzającymi się na coś, co nie do końca od nas zależy, a możemy pomyśleć nad tym, jak stłumić dokuczliwe dźwięki tak, by w naszym ogrodzie było jeszcze bardziej zielono.

Naturalny panel dźwiękowy – zakładamy żywopłot

Zakładanie ogrodów żywopłoty

Dobrym pomysłem będzie żywopłot, bo jednocześnie zadziała on jak panel dźwiękowy tworząc jednocześnie zasłonę przed ciekawskimi sąsiadami, którzy wykazują się nadmiernym wścibstwem. Ale gdy już zdecydujemy się na założenie żywopłotu, musimy zdecydować, jakie rośliny będą wchodzić w jego skład.

Pielęgnacja ogrodu Warszawa. Czym kierować się przy zakładaniu żywopłotu?

Na to pytanie odpowie nam poradnik „Żywopłoty. Zakładanie i pielęgnacja”. Jeśli nie wiesz, jaki żywopłot będzie najlepszy na twoją działkę, to w tym poradniku znajdziesz odpowiedź na to pytanie. W książce znajdziesz również 49 roślin iglastych i pnączy nadających się na żywopłot, dowiesz się jak sadzić i pielęgnować rośliny polecane na żywopłot.

Zakładanie ogrodu – sadzenie żywopłotu krok po kroku

Dowiesz się również o wymaganiach roślin i ich cechach charakterystycznych, dzięki czemu łatwiej będzie ci wybrać rośliny, których uprawa nie będzie zbyt trudna. Ta książka jest zarówno dla tych, którzy pierwszy raz myślą o założeniu żywopłotu, jak i dla tych, którzy żywopłot już mają, ale chcą coś w nim zmienić i szukają inspiracji. Pomocne będą na pewno umieszczone w książce zdjęcia, dzięki którym czytelnik zobaczy możliwe efekty zastosowania się do zaleceń obecnych w poradniku.

Sadzenie, a później pielęgnacja żywopłotu nie będzie już ciągłym pasmem prób i błędów, a przemieni się w przyjemną pracę, na której efekty popatrzymy z zadowoleniem, a przede wszystkim nasz ogród stanie się zieleńszy i otuli się miłą dla ucha ciszą przerywaną tylko szumem drzew i śpiewem ptaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *