Zakładamy ogród ziołowy

Zakładanie ogrodów ziołowych. Receptury dla zdrowia i urody – Sandra Kyne

Tytuł: Ziołowy ogród. Receptury dla zdrowia i urody
Autor: Sandra Kynes
Wydawnictwo: Vivante
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 328
Oprawa: twarda

W ziołach drzemie ogromny potencjał, o czym zresztą przekonało się już wiele osób. Nawet w aptecznych preparatach znajdują się ekstrakty ziołowe, a ich działanie jest potwierdzone licznymi badaniami. Zamiast sięgać po chemiczne medykamenty, można wypróbować to, co oferuje natura. Zioła towarzyszą człowiekowi od wieków, warto mieć je zawsze na wyciągnięcie ręki. Zakładanie ogrodów ziołowych – w tym celu wystarczy wyposażyć się w praktyczny poradnik „Ziołowy ogród. Receptury dla zdrowia i urody” autorstwa Sandry Kynes.

Dlaczego zakładanie ogrodów ziołowych to dobry pomysł?

Dobrym rozwiązaniem dla każdego człowieka jest powrócenie do natury, oderwanie się od zgiełku i pędu miasta. Natura nigdy się nie myli i nie można jej oszukać, a odchodzenie od niej będzie miało, prędzej czy później, negatywne skutki. Zioła są od wieków stosowane w celach profilaktycznych i leczniczych. Zawierają bogactwo i różnorodność fitozwiązków, które korzystnie oddziałują na sferę psychofizyczną. Z tych powodów, jeśli ktoś ma chociaż niewielki kawałek wolnej przestrzeni na działce, warto rozważyć założenie ogrodu ziołowego.

Zakładanie ogrodów ziołowych dla zdrowia, urody i smaku

Zioła w ogrodzie
Zioła w ogrodzie

Alternatywą będzie uprawianie ziół w doniczkach, co można robić nawet na tarasie, balkonie, w altanie. Zapach suszących się ziół oddziałuje korzystnie na zmysły. Zioła służą też jako przyprawy, dzięki którym można dodać potrawom unikalnego smaku. Wiele ma właściwości lecznicze, o czym warto poczytać, wystarczy sięgnąć po „Ziołowy ogród Receptury dla zdrowia i urody”. Prawdziwa moc drzemie w ekologicznych i świeżych ziołach, a takie najpewniej mieć tylko ze swojej przydomowej uprawy, bez chemii i niepożądanych składników.

Zioła – sposób na piękne widoki, aromaty i poprawę zdrowia

Piękne rośliny w ogrodzie służą przede wszystkim jako dekoracja. Zakładanie ogrodów często jednak skupia się na innych funkcjach roślin, np. wyciszeniu hałasu ulicy. W przypadku ziół można także liczyć na szereg zastosowań. Nadają się one do przygotowywania naparów i odwarów, z niektórych robi się nawet sałatki. Zioła wykorzystuje się także do robienia rozmaitych kosmetyków, naturalna pielęgnacja stoi na straży młodzieńczego wyglądu. Wiedząc, po które rośliny sięgać i w jaki sposób je wykorzystać, można poprawić stan zarówno zdrowia, jak i wyglądu.

Niewątpliwie pomoże w tym książka „Ziołowy ogród Receptury dla zdrowia i urody”. Jest to kompleksowy poradnik, z którego może skorzystać dosłownie każdy, nawet jeśli dopiero zaczyna swoją przygodę z ogrodnictwem i ziołami. Wszystko jest dokładnie opisane, wyczerpująco wyjaśnione, można liczyć na szereg cennych wskazówek i świetnych przepisów. Książka stanowi kompendium wiedzy o zakładaniu ogrodów i wykorzystaniu ziół, dlatego powinna znaleźć się w każdym domu. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać.

Oto 3 popularne zioła łatwe w uprawie i pielęgnacji

Zakładanie ogrodów ziołowych może być łatwe i przyjemne

Książka „Ziołowy ogród” Sandra Kynes została podzielona na trzy części. Dostarczy wiedzy nawet tym, którzy dopiero zamierzają zapoznać się z tematem.

  • Pierwsza część dotyczy historii ziołolecznictwa, wskazówek odnośnie przygotowania się do założenia przydomowego ogrodu. Można dowiedzieć się od podstaw, jak zaprojektować ogród, co będzie do tego potrzebne. Nie brakuje też informacji na temat uprawiania ziół, prawidłowego ich pielęgnowania.
  • Druga część skupia się na zbieraniu plonów i przechowywaniu ziół. Czytelnik dowie się, w jaki sposób może stworzyć z nich zdrowe herbaty, napary, wywary, nalewki, olejki, sole do kąpieli, płukanki, okłady, inhalacje, syropy, smarowidła, maski, balsamy i nawet miody. Na tym jednak nie koniec, w książce znajduje się cenna wiedza na temat zastosowania kulinarnego ziół wraz z ich leczniczym działaniem.
  • Trzecia część zawiera dokładne opisy, po jakie zioła sięgnąć w przypadku konkretnej dolegliwości zdrowotnej, czytelnik znajdzie tu objawy, wskazania, środki ostrożności, zasady użycia poszczególnych substancji.

Jeśli komuś zależy na stworzeniu swojej ziołowej apteczki, to już wie, po jaką lekturę powinien sięgnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *