Zakładanie ogrodu leśnego

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli „Las w twoim ogrodzie”

Tytuł: Las w twoim ogrodzie
Autor: Kate Bradbury
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 120
Rok wydania: 2018

Zakładanie ogrodu Warszawa zawsze powinniśmy zacząć od poszukania stylu, jaki nam odpowiada i oczywiście musimy najpierw zacząć projektowanie ogrodu Warszawa. Ale szukając odpowiedniego dla nas stylu, możemy mieć problem z decyzją, co wybrać. Dzisiaj mamy tyle możliwości, że wybór stylu, a potem roślin może się okazać trudniejszy niż samo zakładanie ogrodu Warszawa. A może warto powrócić do natury i uczynić z ogrodu miejsce przyjazne zwierzętom? A może by tak stworzyć w ogrodzie las?

Pielęgnacja ogrodu Warszawa, czyli ogród przyjazny zwierzętom

Ogrodnictwo, jak duża część innych gałęzi gospodarki, podlega różnego rodzaju trendom i modzie. A moda jak to moda czasem jest zjawiskiem dobrym, a czasem trzeba uważać na to, jakim modom się ulega. W ogrodnictwie na przykład moda była ostatnio na ogrody minimalistyczne, przystrzyżone trawniki i na rośliny egzotyczne. Miało to jednak wpływ na naturalne środowisko wokół nas, bo trudniej było zamieszkać w ogrodach owadom czy ptakom, które lubią zamieszkiwać takie miejsca. Ludzie jednak coraz częściej zdają sobie sprawę, że nawet dzięki swoim ogrodom mogą ratować przyrodę. Tak, więc dzisiaj moda idzie w inną stronę. Kładzie się nacisk na to, by sadzić w ogrodach rośliny rodzime i żeby używać jak najmniej chemii, a zamiast trawników sadzić łąki kwietne. Nadeszła, więc moda na dzikie ogrody.

Zakładanie ogrodu leśnego – Zobacz film!

Jak założyć dziki ogród? Co więc stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć w ogrodzie las? Brzmi to może nieprawdopodobnie, ale jest to możliwe! A w tym jak to zrobić, pomoże nam książka „Las w twoim ogrodzie”. Dowiemy się z niej, jak zapewnić schronienie, żywność i wodę dziko żyjącym stworzeniom, które rośliny dają najwięcej nektaru i pyłku, jakie są organiczne metody kontroli szkodników. Dowiemy się również, jak zidentyfikować zwierzęta, które zauważymy w swoim ogrodzie. Dzięki wiedzy z tej książki zachęcimy w umiejętny sposób leśne zwierzęta do tego, żeby zamieszkały w ogrodzie. A można to zrobić budując budki dla ptaków, domek dla jeży czy gniazdo dla trzmieli.

Zakładanie ogrodu – Zaproś dzikie zwierzęta!

Zakładanie ogrodu - budki lęgowe

Ten praktyczny poradnik pomoże nawet początkującemu ogrodnikowi przekształcić podwórko w leśny zakątek, dzięki czemu przyroda wokół domu rozkwitnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *