Zakładanie ogrodu kwiatowego

Ogród kwiatowy. Zakładanie ogrodu i pielęgnacja

Tytuł: Ogród kwiatowy. Zakładanie i pielęgnacja
Autor: Ewa Chojnowska, Mariusz Chojnowski
Wydawnictwo: Multico
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 112

Kolorowe rabaty to kwintesencja optymizmu i radości, ale nie wystarczy posadzić po prostu dowolne kwiaty – zakładanie ogrodu z kwitnącymi, różnorodnymi roślinami to złożony proces, który trzeba dokładnie zaplanować – a wtedy ogród odwdzięczy nam się feerią barw. Jak się za to zabrać? Można skorzystać z książki Ewy i Mariusza Chojnowskich – „Ogród kwiatowy. Zakładanie i pielęgnacja”.

Zakładanie ogrodu pełnego kwiatów – krok po kroku z autorami poradnika

Dobrze zaprojektowany ogród kwiatowy będzie cieszył nasze oczy od wiosny do późnej jesieni, dlatego warto robić to małymi krokami i mieć pod ręką profesjonalne wskazówki. Książka „Ogród kwiatowy. Zakładanie i pielęgnacja” to nieduża pozycja, która liczy 112 stron, ale znajdziemy w niej praktycznie wszystko, co potrzebne nam do zakładania ogrodu pełnego kwiatów.

Zakładanie ogrodu – rabata kwiatowa

Zakładanie ogrodu - rabata kwiatowa

Są to przede wszystkim praktyczne porady, jak zacząć pracę nad swoim ogrodem i jak efektywnie ją kontynuować. Uwzględniają takie aspekty, jak:

  • wybór odpowiednich roślin,
  • wybór odpowiedniego miejsca,
  • nasłonecznienie odpowiednie dla gatunków roślin, które posadzisz,
  • warunki glebowe,
  • obmyślenie motywu przewodniego,
  • sadzenie i pielęgnowanie roślin.

Zakładanie ogrodu pełnego kwiatów jest procesem złożonym i nie ogranicza się do wyboru kwitnących efektownie roślin. Jeśli nie zapewnimy im właściwego nasłonecznienia i innych niezbędnych warunków do prawidłowego rozwoju, to kwitnięcie będzie nie takie, jakiego oczekujemy. Sporo uwagi warto więc przyłożyć do tego, jakich warunków do prawidłowego wzrostu i kwitnienia potrzebują rośliny, które wybraliśmy do swojego kolorowego ogrodu.

Zakładanie ogrodu – jak tworzyć kompozycje kwiatowe?

Katalog gatunków i zasady komponowania – zakładanie ogrodu z kwiatami

W tym niedużym, ale treściwym poradniku znajdziemy więc wiadomości o tym, jak wyglądają zasady komponowania ogrodu z kwiatami, a także spory katalog gatunków kwitnących efektownie roślin do polskich ogrodów. Są to zarówno czytelne i rzeczowe opisy, jak i wyraźne fotografie, które są świetnym uzupełnieniem zawartych wskazówek i wiadomości.

Oczywiście w pozycji znajdziemy również istotne wskazówki, jak powinna przebiegać pielęgnacja takiego ogrodu w każdej fazie jego rozwoju, w tym również wtedy, gdy rośliny już przekwitną. Podążanie tymi małymi krokami z pewnością ułatwi nam spełnienie swojego marzenia o pięknym, kolorowym ogrodzie, który przez cały sezon zachwyca feerią barw i jest azylem dla różnego rodzaju owadów. Po pozycję mogą sięgnąć zarówno osoby początkujące, jak i te, które posiadają już pewną praktykę i wiedzę o tym, jak wyglądanie zakładanie ogrodu tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *