Krzewy i drzewa owocowe - uprawa i pielęgnacja

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli „Natura. Krzewy i drzewa owocowe”

Tytuł: Krzewy i drzewa owocowe
Autor: Michał Mazik
Wydawnictwo: Dragon
Seria: Poradnik Ogrodnika
Ilość stron: 47

Wiosna  rozgościła się u nas na dobre. Roślinność budzi się do życia, a my już od marca zaczęliśmy prace w naszych ogrodach, a w kwietniu wszystko zaczyna się rozkręcać. Sadzimy ozdobne rośliny, nawozimy, przycinamy, przesadzamy te z nich, które tego potrzebują. Ale w ogrodzie, w którym rośliny sadzone są tylko po to, by cieszyć nasze oczy, może zacząć nam czegoś brakować.

Zakładanie ogrodu – pamiętajmy o drzewach i krzewach owocowych!

Zakładanie ogrodu - drzewa owocowe

W lecie będziemy żałowali, że nie mamy swoich truskawek, czereśni, porzeczek czy wiśni. Jesienią natomiast, zamiast zerwać świeże i soczyste jabłko z drzewa, będziemy musieli kupić je w sklepie. Ale wiosna zawsze jest czasem nowości, więc możemy zebrać się na odwagę i tej wiosny posadzić w ogrodzie rośliny, które w przyszłości o odpowiedniej porze dadzą nam owoce, które będą miały dobry wpływ na nasze zdrowie.

Pielęgnacja zieleni. Jak dbać o drzewa i krzewy owocowe?

Gdy zdecydujemy się na posadzenie w ogrodzie krzewów i drzew owocowych, nasz ogród stanie się jeszcze ciekawszy, gdyż kwiaty i owoce tych roślin również będą ozdobą ogrodu. Przed zebraniem owoców będziemy mogli nacieszyć się ich kolorami wśród zieleni. Ale gdy zdecydujemy się na krzewy i drzewa owocowe, możemy mieć pytania np. kiedy je przycinać?

Na to i inne pytania znajdziemy odpowiedź w książce „Natura. Krzewy i drzewa owocowe”. W poradniku zostały przedstawione przykłady najpopularniejszych drzew, krzewów i pnączy owocowych. W opisie każdej z roślin są przedstawione wskazówki odnośnie pielęgnacji, a nawet znajdziemy tam przepisy na przetwory. Dzięki tej książce w naszym ogrodzie będzie pięknie i smacznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *