słodkie desery

„Moje wypieki i desery na każdą okazję” – kopalnia pomysłów na szybkie desery i wypieki

Autor: Dorota Świątkowska

Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 198

W życiu jest wiele okazji i uroczystości, podczas których goszczą słodkie wypieki. Czasem pojawią się znienacka goście, więc warto znać też kilka przepisów na szybkie desery. Nie zawsze jest możliwość zamówienia czy kupienia takich rzeczy, dlatego warto mieć w zanadrzu ściągę, dzięki której samemu można wyczarować pyszne desery czy inne słodkości. Okazją może być chrzest, komunia, wesele, urodziny, ale również spotkanie na obiedzie czy przy kawie. Na większe uroczystości można się wcześniej przygotować, jeśli zaś chodzi o niespodziewane odwiedziny to nie ma tego czasu, dlatego szybki deser jak najbardziej będzie mile widziany. Dzięki książce Doroty Świątkowskiej każdy powinien znaleźć coś dla siebie i na każdą okazję.

szybkie desery i wypieki na różne okazje
Szybkie desery i wypieki na różne okazje w książce Doroty Świątkowskiej to cenne źródło przepisów dla każdej pani domu

Przejrzystość książki z pysznymi deserami i wypiekami na każdą okazję

Książka zawiera sprawdzone przepisy, które są podzielone na kategorie uroczystości, dzięki czemu łatwiej znaleźć to, czego się w danej chwili szuka.

 • Urodziny
 • Walentynki
 • Tłusty czwartek
 • Majówka
 • Wielkanoc
 • Piknik
 • Halloween
 • Boże Narodzenie
 • Dla dzieci
 • Drugie śniadanie
 • Do kawy

Każdy przepis jest dokładnie opisany i zilustrowany, oraz zawiera przeliczniki kuchenne, co dla niejednej osoby będzie bardzo pomocne. Skorzystać z niej może zarówno cukiernik, osoba kochająca wypiekać, ale także początkujący w tej dziedzinie, ponieważ przepisy są dość łatwe do wykonania.

Autorka kocha to, co robi i chętnie się tym dzieli. Poznaj jej przepisy na szybkie desery i wypieki

Autorka jest amatorką wypieków, która prowadzi bloga „Moje wypieki”, a także wydała kilka książek, po które warto sięgnąć, ponieważ to w nich jest włożone całe jej serce do wypieków i deserów, którymi chciałby się podzielić z resztą osób, które jak ona kochają słodkości. Warto spędzić trochę czasu w kuchni i przygotować coś słodkiego, czym możemy się potem delektować, bądź dzielić z innymi. Jaka jest radość, kiedy ktoś doceni to, co się robi, dlatego warto sięgać po już sprawdzone i przetestowane przepisy na szybkie desery i wypieki, które zawsze się udają. Praca wtedy jest jeszcze przyjemniejsza.

Dzięki Dorocie Świątkowskiej każda okazja może stać się jeszcze bardziej słodka i udana. Bo cóż lepiej poprawia humor jak dobre towarzystwo i pyszne słodkości, zwłaszcza te z czekoladą? Można znaleźć przepisy z owocami na szybkie desery, które zawsze i wszędzie będą zachwycać smakoszy. Nie brakuje również babeczek, muffinek, ciast i innych deserów.

Jak widać każda okazja jest dobra, aby przygotować i móc delektować się pysznymi wypiekami i deserami. Nie ważne czy to jest większe święto czy tylko spotkanie przy kawie, a może nawet tylko drugie śniadanie, ważne, że można się wykazać i zrobić coś odpowiedniego. Jeszcze większa radość jest wtedy, kiedy samemu w domu wyczaruje się coś, co zachwyci nie tylko smakiem, co najważniejsze, ale również wyglądem, a dzięki zdjęciom z książki jest to zdecydowanie łatwiejsze. Prościej jest odwzorować coś niż stworzyć samemu, zwłaszcza, jeśli nie ma się takich zdolności. Przepisy dokładnie opisane, zdjęcia i porady bardzo pomagają podczas tworzenia słodkich wypieków i deserów.

Istnieją przepisy na szybkie desery i wypieki, które pasują chyba na każdą okazję, dlatego warto nauczyć się je robić.

Szybkie desery czy wypieki to np. kolorowe babeczki. Jak je zrobić? Przepis w powyższym filmie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *