101 pomysłów. Łazienka

101 pomysłów. Łazienka – style, akcesoria, remont, wywóz odpadów. Inspirujące kompendium

Tytuł: 101 pomysłów. Łazienka
Autor: Jerry Farris
Wydawnictwo: Arkady
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 240
Oprawa: miękka

Każdy z nas dąży do tego, aby najbliższe otoczenie było nie tylko piękne, ale również komfortowe i funkcjonalne. A na to składa się zarówno wnętrze domu, jak i ogród, balkon czy taras. Podobnie sprawa wygląda z łazienką. Decydując się na jej urządzenie warto wziąć pod uwagę nawet najmniejszy szczegół, włączając w listę prac na przykład wywóz odpadów. Świetnie obrazuje to książka „101 pomysłów. Łazienka”, która podaje gotowe i wyjątkowe rozwiązania.

Nowa łazienka – 101 gotowych pomysłów

„101 pomysłów. Łazienka” to propozycja od wydawnictwa Arkady, która jest obszernym kompendium wiedzy na temat tego, jak urządzić funkcjonalną i piękną łazienkę, a także uczynić z niej miejsce relaksu – chyba każdy z nas lubi choćby od czasu do czasu się w niej odprężyć, szczególnie po ciężkim tygodniu. Temat traktowany jest bardzo wnikliwie – nawet najmniejszy łazienkowy detal ma tu swój osobny rozdział, ale wszystko zaczyna się od omówienia zagadnienia stylistyki urządzanego wnętrza – znajdziemy więc pomysły na łazienkę:

 • minimalistyczną,
 • nowoczesną,
 • historyczną i tradycyjną,
 • urządzaną przy sypialni,
 • przeznaczoną dla rodziny,
 • gościnną.

Bez względu na to jaki styl wybierzemy, trzeba przygotować się na wygenerowanie sporej ilości śmieci. Warto już na samym początku zaplanować wywóz odpadów. Być może niektóre z nich uda się wykorzystać ponownie.

Wywóz odpadów – jak na tym zaoszczędzić?

Jako że sama książka ma formę albumu i nie brakuje w niej pięknych zdjęć, to po lekturze trudno oprzeć się chęci zmiany w swojej łazience, nawet jeśli dopiero co jesteśmy po remoncie. Niemniej nowa łazienka urządzana zgodnie z tym interesującym kompendium, będzie miejscem wyjątkowym pod każdym względem i nie zniechęci nas dodatkowy wywóz odpadów. Oto jak w szczegółach przedstawia się praca nad łazienką według rozdziałów:

 1. Wanny
 2. Prysznice
 3. Sauny
 4. Umywalki i toalety
 5. Meble i przechowywanie
 6. Baterie i inne akcesoria
 7. Wykończenia ścian i podłóg
 8. Ogrzewanie i wentylacja
 9. Oświetlenie
 10. Piękne okna

Na końcu znajdują się jeszcze porady praktyczne oraz słowniczek, który objaśnia terminy związane z łazienką. Każda piękna fotografia to także szczegółowy opis każdego elementu wyposażenia łazienki, dzięki czemu znacznie łatwiej wszystkie zmiany wprowadzić z rozmysłem w swojej łazience.

Remont łazienki – od projektu po wywóz odpadów

Ta obszerna pozycja, która ma formę dużego albumu (format A4), to propozycja dla każdego, kto chce na własną ręką urządzić piękną i komfortową łazienkę – znacznie sprawniej nam to pójdzie niż z pomocą ogólnodostępnych materiałów, na jakie trafimy w Internecie – nie tylko zwrócimy uwagę na każdy najmniejszy szczegół, ale również stworzymy miejsce spójne stylistycznie i adekwatne do naszych potrzeb i preferencji. Począwszy od umywalki, ścian, podłóg poprzez oświetlenie, ogrzewanie, wentylację, przechowywanie, a także wywóz odpadów – dopniemy nasz projekt na ostatni guzik i z całą pewnością stworzymy wyjątkowe miejsce w naszym domu.

Remont łazienki - wywóz śmieci

To pozycja, z którą także powinny zapoznać się osoby profesjonalnie zajmujące się projektowaniem łazienek – to nowe inspiracje i praktyczne porady, z których można czerpać do swoich autorskich projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *