zakładanie ogrodów

„Podstawy projektowania ogrodów”, czyli zakładanie ogrodów krok po kroku

Zakładanie ogrodów to poważane przedsięwzięcie. Jednak z książką "Podstawy projektowania ogrodów" autorstwa R. Alexander czynność ta będzie znacznie łatwiejsza.

Autor: Alexander Rosemary

Wydawnictwo: PWRIL Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne

Data premiery: 2012-09-25

Liczba stron: 320

Zakładanie ogrodów zawsze powinno poprzedzić dokładne przemyślenie projektu i skrupulatne planowanie każdego kroku. Mając większy lub mniejszy niezagospodarowany kawałek działki możemy działać do woli. Warto zastanowić się, czy lepsze będą dla nas usługi ogrodnicze w Warszawie czy innym mieście i projektowanie ogrodu przez profesjonalistę, czy też samodzielnie spróbujemy swoich sił w projektowaniu ogrodu.

Jeśli wybierzemy drugą opcję, czeka nas wiele pytań i pracy, bo trudno nam będzie ustalić od czego zacząć zakładanie ogrodów, w jaki sposób zacząć pomiary, czy jak dobrać trwałe materiały i rośliny. Potem będzie praca związana z realizacją projektu: zakładanie ogrodu, małej architektury ogrodu, jeśli była ona w projekcie. Jednym słowem możemy się zastanawiać, czy podołamy tej pracy i czy wszystko zrobimy, jak należy.

Zakładanie ogrodów od początku – podstawowe pojęcia

Nawał pracy podczas projektowania ogrodu Warszawa może przerażać, ale na wszystko jest sposób. W tym przypadku jest nim podręcznik „Podstawa projektowania ogrodów”. W tej książce znajdziemy wszystko, co jest nam potrzebne, jeśli zdecydowaliśmy się na samodzielne projektowanie od A do Z. Dostaniemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań.

Jak nakreślić plany począwszy od wstępnego rozpoznania terenu aż do finalnego projektu ogrodu?

Jak łatwo zrobić pomiar dużej przestrzeni? Jak łączyć rzuty pionowe i poziome? W jaki sposób szacować wysokość drzew?

Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tej książce.

Tak więc, jeśli zakończycie pomyślnie projektowanie, będziecie mogli zacząć zakładanie ogrodu nie tylko w Warszawie w waszym ulubionym stylu.

Dla kogo przeznaczony jest podręcznik „Podstawy projektowania ogrodów”?

Podręcznik „Podstawy projektowania ogrodów jest dla wszystkich. Przydatny w biblioteczce będzie każdemu z nas, jeśli zamarzy nam się samodzielne projektowanie ogrodu Warszawa, pomocny może być również dla świeżo wykwalifikowanego profesjonalisty, czy studenta architektury krajobrazu. Jednym słowem jeśli zagości on w biblioteczce każdego z nas będzie to ciekawe uzupełnienie dla ogrodników pasjonatów, a nowe i rzetelne źródło wiedzy dla początkujących.

Zakładanie ogrodów od podstaw – jak to wygląda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *