Ratujemy Ziemię. Wielka księga zabaw

Ratujemy Ziemię. Nie tylko wywóz odpadów w grach i zabawach

Tytuł: Ratujemy Ziemię. Wielka księga zabaw
Autor: Gaelle Bouttier-Guerive
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 20
Oprawa: twarda

W związku z systematycznie pogarszającym się stanem naszej planety hasło „eko” przestało być tylko chwilową modą, a stało się codzienną koniecznością. Wszystkie podejmowane przez nas działania, takie jak oszczędzanie zasobów wody czy racjonalny wywóz odpadów, mogą przyczyniać się do ograniczenia zanieczyszczenia Ziemi oraz poprawy jakości życia nas wszystkich. Aby osiągnąć ten cel niezwykle ważna jest skuteczna edukacja ekologiczna. Powinna być ona prowadzona już od najmłodszych lat. W tym przydatku idealną pomocą naukową okazuje się książka „Ratujemy Ziemię. Wielka księga zabaw” autorstwa Gaelle Bouttier-Guerive.

Edukacja ekologiczna dla dzieci to nie tylko wywóz odpadów

Nie ulega wątpliwości, że właściwe schematy działania na rzecz zachowania dobrostanu Ziemi powinny być kształtowane już od młodych lat. Co ciekawe, dzieci doskonale rozumieją to, jak ważna jest ochrona środowiska i zachowanie dóbr natury. Z łatwością przyswajają wiedzę na ten temat, a ponadto chętnie dzielą się nią z najbliższymi. W takiej sytuacji może okazać się, że w domach w których jeszcze do niedawna nie segregowano śmieci, dzięki zaangażowaniu młodych ekologów następuje radykalna zmiana i pojawia się selektywny wywóz odpadów.

Dzieci są bardzo ciekawe otaczającego je świata. Zadają liczne pytania i oczekują wyczerpujących odpowiedzi. Aby miały możliwość przyswojenia wiedzy, prezentowane im treści powinny być dostosowane do wieku oraz podane w sposób niezwykle atrakcyjny. W tym wypadku fantastyczną propozycją okazuje się książka „Ratujemy Ziemię. Wielka księga zabaw” autorstwa Gaelle Bouttier-Guerive.

Ratujemy Ziemię. Wielka księga zabaw” – atrakcyjne środki przekazu

Książka łączy w sobie niezwykle cenne walory edukacyjne oraz pomysły na wspaniałą zabawę. Nie od dziś bowiem wiadomo, że zabawa jest najlepszą formą nauki. Niniejsza książka wydawnictwa Egmont oswaja temat dbania o naszą planetę oraz wskazuje działania, które są dla niej korzystne, a które jej szkodzą, jak chociażby wywóz odpadów na dzikie wysypiska. Co ważne, książka jest niezwykle kolorowa, co sprawia że skutecznie przyciąga wzrok maluchów oraz zachęca je do przeglądania kolejnych barwnych stron. Ponadto, pozycja skłania do zadawania pytań najbliższym oraz do prowadzenia mądrych dyskusji.

„Ratujemy Ziemię. Wielka księga zabaw” jest ciekawie skonstruowana i zawiera 9 kolorowych plansz o tematyce związanej z naszą planetą oraz działaniami na rzecz ekologii, w tym:

1. Przyjrzyj się i odszukaj mieszkańców ziemi
2. Plansza do gry kształtująca postawy
3. Prawda czy fałsz?
4. Teraz Twoja kolej – zabawa w eko ogrodnika
5. Sklep: wybieramy dobre eko produkty
6. Dom: Jak oszczędzać energię?
7. Wybierz prezent dla siebie
8. Twoja kolej na segregację odpadów
9. Quiz: Czy jesteś eko?
10. Znaczki małego ekologa

Wywóz odpadów, zakupy, energia na co dzień

Ratujemy Ziemię. Wielka księga zabaw to wspaniała, interaktywna propozycja łącząca w sobie elementy nauki i rozrywki. Książka zawiera:

  • zestaw 9 gier oraz ciekawych zabaw,
  • ciekawe zagadki i quizy,
  • okienka i ruchome elementy, które skutecznie wzbudzają zainteresowanie dzieci oraz pomagają im zweryfikować posiadaną wiedzę. Elementy interaktywne pozwalają zdobyć wiedzę praktyczną, w tym na przykład poznać owoce i warzywa sezonowe.
  • wycinane pionki do gry planszowej. Niezwykle cenne jest to, że dziecko samodzielnie musi przygotować swoją zabawkę.

Co ważne, dzieci w książce znajdują odpowiedź na wiele nurtujących je pytań, w tym dotyczących tego jak kupować mądrze i świadomie, jak należycie segregować śmieci oraz prowadzić racjonalny wywóz odpadów, czy też jak oszczędzać zasoby naturalne.

Książka jest pełna pożytecznych informacji. podanych w sposób niezwykle przejrzysty i dostosowany do możliwości percepcji młodych ludzi. Godne uwagi jest to, że mogą one również z powodzeniem zainteresować dorosłych. Ponadto, pozycja zawiera nie tylko same hasła dotyczące bycia eko, ale również wskazuje korzyści z tego płynące. Na przykład zawiera praktyczne porady o tym, jak w codziennej diecie ograniczyć spożywanie mięsa i nabiału. Poza samym apelem autorzy wskazują na zalety takiego działania, w tym: poprawę zdrowia oraz ograniczenie koniecznego transportu żywności przetworzonej i zużywanej podczas niego energii.

Kolej na wywóz odpadów – nauka segregacji

Wywóz odpadów w grach i zabawach
Wywóz odpadów w grach i zabawach

Na koniec quiz z wiedzy ekologicznej

Co ważne, książkę wieńczy quiz dotyczący ekologii. Odpowiadając na kolejne pytania dziecko skutecznie weryfikuje zdobytą wiedzę. Jest to szczególnie atrakcyjna forma sprawdzianu zapadająca w pamięć. Ponadto w książce znajdują się znaczki małego ekologa, które malec z pewnością chętnie umieści w każdym zakątku domu. Naklejki pomagające w przygotowaniu odpadów do wywozu zapewne wylądują na drzwiach lodówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *