Pokochać ogród - poradnik o pielęgnacji zieleni

Pielęgnacja zieleni Warszawa, czyli jak „Pokochać ogród. Poradnik dla każdego”

Autor: Maja Popielarska
Wydawnictwo: Publicat
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-245-1771-8
EAN: 9788324517718
Liczba stron: 128

Czasami możemy chcieć zacząć wszystko od nowa. Zapomnieć o starym ogrodzie, który kojarzy nam się jedynie z ciężką pracą, zrównać wszystko z ziemią i zacząć zakładanie ogrodu od nowa. Nie kierujmy się jednak impulsem powodowanym nagromadzonymi emocjami, tylko spróbujmy popatrzeć na nasz stary, być może nie najpiękniejszy ogród i poszukajmy sposobów, by go pokochać na nowo.

Jak sprawić, by ogród stał się naszą pasją, a pielęgnacja zieleni przyjemnością?

Często zdarza się, że gdy zaczynamy projektowanie ogrodu skazujemy się na pielęgnację zieleni ponad nasze możliwości, częściej czasowe niż finansowe. Jeśli jesteśmy ludźmi zapracowanymi pomyślmy o założeniu ogrodu o mniejszych wymaganiach, w którym będzie można więcej odpoczywać niż pracować.

Nie znaczy to, że nasz zielony zakątek będzie gorszy od tego u sąsiada, który akurat ma czas by zająć się ogrodem lub zamawia usługi ogrodnicze w Warszawie, dzięki którym pomimo pracy może utrzymać ogród, który jest wymagający w uprawie.

Ale pamiętaj. Ty również możesz skorzystać z usług ogrodniczych Warszawa i zostawić swój ogród w dobrych rękach, by cieszyć się nim po pracy!

Ale jeśli jesteś człowiekiem, który woli sam zająć się swoim ogrodem, nic straconego! W czasach Internetu znalezienie porad na temat tego, od czego zacząć zakładanie ogrodu Warszawa i nie tylko, jest mnóstwo. Mnożą się również książki i poradniki na temat ogrodnictwa, czego przykładem jest książka „Jak pokochać ogród. Poradnik dla każdego”, Mai Popielarskiej, w której znajdziemy wskazówki na temat tego, od czego zacząć zajmowanie się ogrodem.

Maja Popielarska – fachowiec od zakładania ogrodów i pielęgnacji zieleni

Maja Popielarska - fachowiec od pielęgnacji zieleni
Maja Popielarska – fachowiec od pielęgnacji zieleni

Chcesz założyć ogród, ale nie wiesz od czego zacząć?

Odtąd projektowanie ogrodu, zakładanie ogrodu i pielęgnacja zieleni nie tylko w Warszawie nie będą dla ciebie tajemnicą! Zaczynając przygodę z ogrodnictwem może nam się wydawać, że właśnie zafundowaliśmy sobie bałagan i wieczną pracę bez urlopu. Chcielibyśmy się dowiedzieć, jak założyć ogród, który nie będzie ponad nasze możliwości i nie ukrywajmy, jeśli znajdziemy sposób, by pielęgnacja ogrodu Warszawa nie wymagała od nas nadmiaru pracy, to będziemy zadowoleni podwójnie https://zamowmariana.pl/blog/projektowanie-ogrodu-warszawa-czyli-jak-robic-tak-by-sie-zbytnio-nie-narobic/ z tego, że mamy ładny ogród i że możemy w nim więcej odpoczywać niż pracować.

Pielęgnacja zieleni w minimalistycznym ogrodzie przydomowym

W książce Mai Popielarskiej znajdziemy odpowiedzi na pytania takie jak: czym powinien być ogród, jak określić nasze potrzeby z nim związane? W książce znajdziemy również pożyteczne wskazówki na temat tego, jakie nawierzchnie wykorzystywać do budowy ścieżek, jak wykorzystać wodę w ogrodzie i z czego budować małą architekturę ogrodową. W tej książce znajdzie coś dla siebie zarówno początkujący ogrodnik jak i ten, który na pielęgnacji zieleni się zna, ale szuka nowych inspiracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *