Fotoksiążka jest fantastycznym pomysłem na utrwalenie wspomnień. Zapewne więc dlatego od kilku lat popularność fotoksiążek systematycznie rośnie. Trend ten dostrzegają zakłady fotograficzne, firmy fotograficzne, firmy poligraficzne, firmy reklamowe i inne.

Dlatego wprowadziliśmy fotoksiążkę do oferty naszego antykwariatu z książkami online.

Program do fotoksiążek

Aby stworzyć projekt fotoksiążki potrzebny jest dedykowany program do projektowania fotoksiążki lub zaawansowany program edycyjny np. Photoshop czy Gimp.

Dedykowane programy są specjalnie optymalizowane poprzez wkomponowanie w niego opcji niezbędnych w realizacji takiego projektu, wyposażenie w szeroką paletę teł, ramek, ozdobników itd. Pozwalają również w szerokim zakresie układać zdjęcia na stronach. Tego typu programem jest Album Xpress Pro., który właśnie wykorzystujemy.

Strony fotoalbumu to tradycyjne zdjęcia fotograficzne wywołane w profesjonalnym minilabie takim jak Noritsu 32xx, 37xx, LPS24 czy też szerokoformatowych procesorach takich jak Durst Theta czy Chromira. Strony te w etapie produkcyjnym sklejane są w podwyższonej temperaturze przy użyciu przekładek termicznych. Na końcu doklejana jest elegancka okładka.

Projekty fotoksiążek

Do wyprodukowania fotoksiążek potrzebny gotowy projekt fotoksiążki czyli pakiet zdjęć cyfrowych, które są drukowane w profesjonalnych cyfrowych urządzeniach drukujących. Projekt fotoksiążki można przygotować samemu. Ze stron producentów fotoksiążek można pobrać specjalny darmowy program. Poświęcając od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin można samemu stworzyć projekt i wysłać go do producenta od którego pobrało się online program. Niestety projektu nie można wysłać do innego producenta np. takiego, który ma niższe ceny czy ładniejszy produkt.

Zlecenie stworzenia projektu fotoksiążki w antykwariacie

  • posiadamy w tym zakresie doświadczenie,
  • mamy odpowiednie oprogramowanie,
  • mamy wyczucie jakie tła, uklady zdjęć, ornamenty najlepiej się sprawdzają,
  • posiadamy wiele sprawdzonych szablonów,
  • usługę wykonujemy w najniższej możliwej cenie.

Przykłady fotoksiążek wakacyjnych

Często lubimy wracać do fotografii, które przypominają nam ważne wydarzenia z naszego życia. Sposobem na ich odpowiednie porządkowanie jest fotoksiążka. Dzięki niej nasze wspomnienia będą w jednym miejscu. To też doskonały pomysł na spersonalizowany i oryginalny prezent, na przykład jako podziękowanie pary młodej dla rodziców czy gości po ślubie.

Fotoksiążka oferuje nam możliwość skorzystaniu z wielu gotowych szablonów. Dzięki nim możemy zobaczyć jak będzie wyglądał gotowy produkt z naszymi zdjęciami i dokonać zmian, jeśli efekt nas nie zadowala. To wygodne rozwiązanie, które pozwala nam na 100% dopasowanie do naszych wymagań i wyobrażeń. Wśród gotowych szablonów są specjalne, przeznaczone do fotoksiążki ślubnej oraz na inne wydarzenia takiej jak na przykład pierwsze wspólne wakacje z dziećmi, pierwszy rok z życia malucha, urodziny czy inne ważne uroczystości. Program do fotoksiążek zdecydowanie ułatwia nam wybór odpowiedniego szablonu. Dzięki niemu możemy dodać tło, kliparty oraz napisy do zdjęć. To doskonały pomysł na prezent dla dziadków, którzy będą mogli powracać do wspomnień z pierwszego roku życia naszej pociechy. 

Przykład fotoskiążki z wakacji

Fotoksiążka przykłady dziecięce

Dzięki różnym laminatom produkt może wyglądać inaczej. Można wybrać laminat matowy lub błyszczący – wybór należy do nas. Jeśli nie jesteśmy pewni jak będzie wyglądał efekt końcowy, warto zwrócić się do firmy, która odpowie na nasze pytania i pomoże w dobraniu odpowiedniego produktu. Dodatkowo możemy wybrać również rozmiar fotoksiążki. To sprawia, że projekt nie będzie zbyt trudny, ponieważ możemy liczyć na pomoc ze strony profesjonalistów.

Dzięki wysokiej jakości papieru mamy pewność, że nasze zdjęcia są odpowiednio zabezpieczone i przetrwają lata. To też dobry pomysł na przechowywanie zgromadzonych zdjęć tak by nie wymieszały się z innymi. To pamiątka na całe życie, dlatego warto przemyśleć zdjęcia, które chcemy w niej mieć oraz ich układ. Warto przeznaczyć na to trochę czasu, tak by całość była przemyślana i sprawiała, że chcemy do niej wracać. 

Przykład fotoksiążki z dziećmi

Unikalna fotoksiążka ze ślubu

fotoksiążka ślubna

Najpiękniejsze chwile w naszym życiu są ulotne, dlatego warto je odpowiednio udokumentować. Tak samo jest również w przypadku ślubu. Jest to jeden z najpiękniejszych dni w naszym życiu. Warto, aby po nim nie pozostały jedynie wspomnienia, ale również i ciekawe fotografie.

Z pewnością wiele par młodych obecnie decyduje się na wynajęcie profesjonalnego fotografa, który udokumentuje ich najważniejsze wydarzenie w życiu. Jednak po tej ważnej uroczystości, wszelkie pamiątki w postaci zdjęć są zgrywane na płyty CD. Niestety nie jest to trwały nośnik, po pewnym czasie dane mogą się uszkodzić. Wówczas utracimy wszelkie pamiątki ze ślubu. Jednak jeżeli zdecydujemy się na stworzenie fotoksiążki, sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Fotoksiążka ślubna jest ciekawym albumem zawierającym wybrane przez nas zdjęcia, który posiada twardą okładkę.

Ponadto całość przypomina zwykłą książkę, jednak na jej kartach są zawarte nasze wspomnienia. Jest to idealny prezent zwłaszcza dla pary młodej, która może w każdej chwili zdjąć go z półki i powrócić do tych pięknych chwil. Tego typu prezent również może być odpowiedni dla rodziców młodej pary. Zawarte na jego kartach zdjęcia ze ślubu nawet po upływie kilkunastu lat nie zmienią swojej barwy, ponadto jej wykonanie jest bardzo estetyczne, dzięki temu możemy ją umieścić pośród zwykłych książek. Ślub jest najważniejszym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Z tego powodu warto ten dzień odpowiednio udokumentować.

Jeżeli pragniemy nieustannie cieszyć się naszymi zdjęciami w dobrej jakości, powinniśmy przemyśleć realizację własnej fotoksiążki. Jest to bardzo uniwersalny prezent, zwłaszcza, jeżeli zawiera fotografie przedstawiające najważniejsze wydarzenia w życiu. Może być doskonałym prezentem zarówno dla państwa młodych, jak i ich rodziców czy też dalszej rodziny.

Fotoksiażka ze ślubu – przykład

Zdjęcia z przedszkola w fotoksiążce

Dzieci tak szybko dorastają! – słowa te wypowiadamy niezwykle często, przeglądając rodzinne fotografie. Na nikim nie uwidacznia się upływ czasu, jak na buziach naszych pociech. Dlatego pewnie wiek dziecięcy i dorastanie to ulubiony okres na robienie tysięcy fotografii, by móc zatrzymać mijający czas. A, gdy dziecko jest w przedszkolu, tym bardziej pragniemy mieć jak najwięcej pamiątek z tego okresu, który jest tak istotny i ważny w życiu i rozwoju malucha.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i trendom, coraz więcej zakładów fotograficznych oferuje specjalne usługi skierowane do rodziców przedszkolaków. Jedną z nich jest możliwość stworzenia fotoksiążki ze zdjęciami z przedszkola. Wielu rodziców decyduje się na zamknięcie kompilacji najciekawszych i najsympatyczniejszych zdjęć z tego okresu na kartach albumu w postaci książki.

Fotoksiąża ze zdjęciami z przedszkola to wspaniała pamiątka dla rodziców, dziadków, cioć, wujków czy dla samego dziecka. Możemy w niej zamieścić dowolnie wybrane fotografie z imprez przedszkolnych, zabaw, spotkań itp. wydarzeń. Mogą być to zdjęcia wykonane samodzielnie lub wykonane na zlecenie przedszkola przez fotografa.

Fotoksiążka opracowywana jest przez profesjonalnych grafików, dopasowywana pod względem ilości i jakości zdjęć. Zwykle w tego typu zleceniach sugeruje się narzucenie tematyki książki, a także dodanie specjalnych efektów graficznych, obrazków czy tekstu. Album wykonuje się z wysokiej jakości papieru kredowego o odpowiednio grubej gramaturze, tak, by wspomnienia na nim uwiecznione przetrwały długie lata. Dobrana do tego wielkość i format, a także typ okładki domyka całość projektu.

Warto zakupić tego typu przedmiot chociażby też ze względu na jego niepowtarzalny wygląd i ciekawe rozwiązania graficzne. Każdy posiadacz fotoksiążki na pewno będzie zadowolony z efektu końcowego.

Przykłady fotoksiążek z przedszkola

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *