W tworzeniu foto albumu bardzo ważne jest, aby zminimalizować liczbę decyzji, które musisz podjąć. Konieczność dokonywania wielu decyzji może spowodować, że zaprojektowanie idealnego albumu stanie się o wiele trudniejsze.

Jaki jest najlepszy fotoalbum

Przy projektowaniu fotoalbumu musi podjąć wiele decyzji, które zdjęcia włączyć, a które odrzucić. Warto umieszczać zdjęcia chronologicznie. Zbierz swoje zdjęcia do albumu, zanim rozpoczniesz projekt. Jeśli przygotujesz 500 zdjęć z Bożego Narodzenia, album rodzinny może stać się zbyt monotonny. Zamiast tego wybierz po prostu 50-75 zdjęć. Zawsze możesz przygotować przecież większą liczbę zdjęć z uroczystości rodzinnych. Wybierz szablon zanim rozpoczniesz układanie zdjęć. Jeśli wybierzesz szablon, a następnie rozpoczniesz zmianę tła do innych wybranych szablonów, możesz spowolnić komponowanie albumu rodzinnego. Wybierz szablon, który będzie pasował idealnie do Twoich zdjęć i trzymaj się go konsekwentnie. Ustaw zegar i przygotuj się do pracy. Niewielki album łatwo możesz zrobić w godzinę. Przez kolejne 30 minut możesz dodać tekst, ozdoby cyfrowe itp.

Staraj się, aby fotoalbum miał maksymalnie 20 stron. Jeśli wybierzesz większy album, układanie zdjęć będzie oczywiście trwało dłużej. Rzadko zdarza się, że 20-stronicowy fotoalbum nie jest wystarczający. Album rodzinny nie jest kompletny bez rzeczywistego drzewa genealogicznego. Umieść swoje drzewo genealogicznego na stronie tytułowej albumu, a nawet w obrębie samego albumu. Jeśli jesteś dobry w Photoshopie, Illustratorze czy nawet w Wordzie, możesz umieścić zdjęcia swoich bliskich w formacie portretowym (lub w rozmiarze portfela) na zdjęciu drzewa, a następnie ustaw je odpowiednio w zależności od relacji rodzinnych. Później zapisz obraz, aby dodać go do swojego albumu.

Jeśli to nie jest Twój styl, możesz wybrać zdjęcia w formacie portretowym i wybrać większy obraz drzewa. Ułóż swoje zdjęcia na drzewie, umieść je na stole i zrób zdjęcie z lotu ptaka. Staraj się unikać jakichkolwiek odblasków.

Najlepszy fotoalbum
Najlepszy fotoalbum

Fotoalbum ślubny

Zdjęcia wywoływane są na papierze fotograficznym w profesjonalnych minilabach. Okładka zazwyczaj wykonana jest ze skóry lub ekoskóry połączonej z innymi materiałami. Zazwyczaj posiada specjalne dopasowane opakowanie do przechowywania. Szczególną okazją jest ślub. Z tego też względu piękne i eleganckie fotoalbumy zamawiane są właśnie z tej okazji. Fotoalbum ślubny na stronie  stanowi wspaniałą pamiątkę na wiele lat. Często na podstawie opisu trudno sobie wyobrazić jak w rzeczywistości wyglądają fotoalbumy ślubne. Potrzebne byłyby przykłady. Pomóc w tym może film zamieszczony na stronie Co to jest fotoalbum ślubny ?

Warto tam zajrzeć aby poznać jego najbardziej charakterystyczne cechy oraz różnice w relacji do fotoksiążki.

  • zdjęcia robione są na prawdziwym papierze fotograficznym
  • zdjęcia łączone są drogimi przekładkami termicznymi
  • okładka zazwyczaj oprawiana jest w naturalną skórę

Fotoalbumy ślubne są dużo droższy od fotoksiążki z uwagi na atrakcyjny wygląd jest warto uwagi. Wynika to również z droższej technologi produkcji.

fotoalbum ślubny
fotoalbum ślubny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *