Recykling zrobisz to sam

„Recykling zrobisz to sam”, czyli wywóz odpadów Warszawa nie zawsze potrzebny

Tytuł: Recykling zrobisz to sam
Wydawnictwo: AWM Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
Rok wydania: 2019
Seria: Zrobisz To Sam
Ilość stron: 48

Gdy po fajnej imprezie z mnóstwem gości i dobrą zabawą widzimy większą niż zwykle ilość śmieci, możemy dostać małych zawrotów głowy. Czyżbyśmy znowu musieli zamówić wywóz odpadów Warszawa, a tym samym zmniejszyć grubość portfela? To samo dzieje się gdy robimy wielkie sprzątanie domu, bo czujemy, że wiosna jest blisko, więc dom musi lśnić, a my podczas wiosennych porządków możemy zacząć projektowanie ogrodu Warszawa.

Wielkie sprzątanie domu generuje dużo odpadów: stare ubrania, czy zeszyty ułożone w stertach przypominają nam o tym, ile niepotrzebnych rzeczy odłożyliśmy w kąt szafy, bo a nuż się przydadzą, ale było już ich tak dużo, że z tego kąta zaczęły wychylać się na światło dzienne i trzeba było coś z tym zrobić, więc zaczęliśmy sprzątanie domu. Ale co potem. Zamówić wywóz odpadów Warszawa? Nie musimy! Czy wież, że ze śmieci mogą powstać piękne dekoracje? Czy myślałeś/myślałaś, żeby wykonać je wspólnie z wszystkimi dziećmi? I czy przyszło wam do głowy, że wywóz odpadów Warszawa będzie tańszy, jeśli dacie niektórym śmieciom drugie życie?

Świąteczne dekoracje – zrób je sam!

Wywóz śmieci Warszawa. Jak zrobić dekoracje z odpadów?

Gdy zdecydujemy się na to, by nie wyrzucać makulatury, starych ubrań i puszek, powinniśmy poszukać sposobu na ich przetworzenie. Tak jak wywóz gruzu Warszawa nie zawsze jest konieczny, bo możemy go wykorzystać do budowy małej architektury ogrodu, tak samo niepotrzebne rzeczy po sprzątaniu domu mogą stać się pięknymi dekoracjami.

Co może stać się inspiracją? Mogą być to artykuły z blogów internetowych lub książki takie jak „Recykling zrobisz to sam”. Ta książka dla dzieci pomoże nam w zaangażowaniu naszych dzieci w ochronę środowiska. Recycling przestanie być tylko pustym słowem, ale stanie się ciekawą alternatywą. Książka uświadomi dziecku, że z tego co zwykle uważamy za nieprzydatne śmieci, można samodzielnie wykonać przydatne i atrakcyjne rzeczy. Z publikacji dziecko dowie się, z jakich materiałów może wykonać konkretne przedmioty.

Po zapoznaniu się z tą książką inaczej nasza pociecha spojrzy na tzw. śmieci. Wytłoczki po jajkach, pudełka, kartony, korki od butelek, czy rolki po papierze toaletowym staną się świetnym materiałem do wykonania ozdób, które będą mogły zostać podarowane bliskim osobom. Zaoszczędzimy więc zamawiając wywóz odpadów Warszawa rzadziej niż to bywało kiedyś, a śmieci staną się tworzywem, z którego całą rodziną wykonamy świąteczne dekoracje lub inne ozdoby.

Wywóz odpadów – a może upcykling?

Upcykling a wywóz odpadów

Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się, jak wykonać daną dekorację. Z czego najlepiej ją zrobić, a dzięki zdjęciom będziemy wiedzieć, czy ozdoba jest w naszym guście i czy chcemy wykonać ją wspólnie z naszymi dziećmi. Książka zawiera ponad to ciekawostki na temat przedmiotów, które będziemy wykonywać, oraz ich zastosowanie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *