Remonty - wywóz gruzu

Remonty – wszystko co musisz o nich wiedzieć. Planowanie, koszty, prawo, wywóz gruzu

Tytuł: Remonty. Podręcznik inwestora
Autor: Jeremiasz Gorzędowski, Izabela Hrynkiewicz
Wydawnictwo: GVG Estates sp. z o.o.
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 235
Oprawa: miękka

Remont domu lub mieszkania to zadanie, które zdecydowanie warto dobrze zaplanować. Takie kwestie jak wydatki, ekipa remontowa, wywóz gruzu, kwestie prawne są nieodłącznymi elementami takich inwestycji i tylko rzetelny plan pozwoli uniknąć niepowodzeń, komplikacji i niespodziewanych wydatków. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby remont poprzeć fachową lekturą w tym zakresie na przykład książką „Remonty. Podręcznik inwestora” Izabeli Hryniewicz i Jeremiasza Gorzędowskiego.

Remonty od A do Z – kompleksowy podręcznik

Każdy remont zaczyna się od pewnej wizji i planów, czasem mają one nawet wymiar papierowy – wypisujemy, liczymy analizujemy, ale i tak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, a głównie dlatego, że nie posiadamy w tej materii aż tak świetnego doświadczenia, a także zawsze może też wydarzyć się coś, czego nikt nie był w stanie przewidzieć.

Remonty – zaplanuj koszty, harmonogram prac, wywóz gruzu

Wywóz gruzu po remoncie

Dlatego posiłkowanie się książką, które poprowadzi nas od początku aż do samego końca remontu, pomoże nam uniknąć problemów w bardzo różnej materii. Na co więc możemy liczyć? Sprawa poruszanych tematów książce jest następująca:

1. Ocena mieszkania lub domu pod kątem remontu

Jest to sprawa, która dotyczy przede wszystkim osób, które planują zakupić mieszkanie czy dom i trzeba ocenić je również pod kątem ewentualnych remontów – czasem może się zdarzyć, że to sprawa niewarta świeczki i lepiej szukać dalej, a na pewno ta wiedza przyda nam się do zaplanowania budżetu przeznaczonego na remont i pomoże uniknąć zupełnie nieopłacalnej inwestycji.

2. Aspekty prawne remontów

Z prawem lepiej nie być na bakier – z książki dowiemy się, jak przeprowadzić remont zgodnie z prawem i tym samym uniknąć ewentualnych kar, w tym również jak przeprowadzić wywóz gruzu, a także o formalnych aspektach umowy remontowej oraz innych kwestiach, które pomogą nam wygenerować dodatkowe oszczędności.

3. Jak wyznaczyć zakres prac i w jakiej kolejności je wykonywać

Zakres prac to jedna z najważniejszych kwestii. Przed nami być może kucie ścian, zdzieranie tynków i podłóg, a przy tym wywóz gruzu oraz inne prace, które wykona dla nas ekipa remontowa. Może się także w trakcie remontu okazać, że pewne aspekty pomięliśmy niesłusznie lub wprost przeciwnie – mogliśmy z nich zrezygnować – fachowo wyznaczony zakres prac oraz kolejność przeprowadzania poszczególnych etapów nie tylko usprawni i przyspieszy cały remont, ale również pomoże dokładnie zaplanować wydatki.

4. Rzetelne oszacowanie kosztów remontu

Autorzy wskazują konkretne metody i narzędzia, które pozwolą nam na wykonanie dokładnego i rzetelnego kosztorysu naszego remontu. Jest to kluczowa kwestia szczególnie przy dużych inwestycjach.

5. Ekipa remontowa

Fachowcy od budowlanki i wykończeniówki to temat rzeka – okazuje się, że znacznie łatwiej trafić na kiepską ekipę niż znaleźć rzetelnego i uczciwego fachowca. Z książki dowiemy się, jak znaleźć solidną ekipę budowlaną i jak się z nią dogadywać, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i niespodziewanych kosztów. Porady te pochodzą od samego właściciela firmy budowlanej.

6. Technologie wykonywania poszczególnych prac i instalacji

Jest to obszerny dział, który przede wszystkim nauczy nas, jak fachowo oceniać prace wykonane przez ekipę remontową, jak odbierać wykonane przez nich poszczególne etapy zakończonych prac i czego od nich oczekiwać.

To oczywiście tylko najbardziej istotne kwestie dotyczące remontów, które znajdziemy w książce. W rzeczywistości możemy liczyć na jeszcze większą ilość praktycznych rad i wskazówek.

Wywóz gruzu – o tym też pamiętaj!

Każdy remont niezależnie od tego, z jakim rozmachem jest prowadzony, generuje mniej lub więcej odpadów. Dlatego wywóz gruzu oraz innych śmieci to kwestia, z którą będzie musiał się zamierzyć każdy, kto zabiera się za przeprowadzenie tego rodzaju inwestycji.

Wywóz gruzu – co zrobić z odpadami po remoncie?

Również w tej sprawie możemy liczyć na fachowe wskazówki, jak poradzić sobie z odpadami generowanymi w trakcie remontu.  Pamiętajmy, że wiele z tych śmieci można nie tylko oddać na składowisko, ale również powtórnie przetworzyć, co powinno być dla nas priorytetem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *