Zioła w domowym ogrodzie

Projektowanie zieleni Warszawa, czyli „Zioła w domowym ogrodzie”

Tytuł: Zioła w domowym ogrodzie
Autor: Monika Dr Fijołek
Wydawnictwo: Esprit
Ilość stron: 256
Rok wydania: 2017

Projektowanie ogrodu zwykle kojarzy się nam z wybieraniem na nasze podwórko roślin, które przede wszystkim będą ładnie wyglądać, pachnieć. Podczas wyboru roślin musimy również pamiętać o tym, na jakiej glebie lepiej rosną i czy wolą mniejsze lub większe nasłonecznienie. Ale są i takie, które lubią całkowity cień. I chodź projektowanie ogrodu Warszawa jest rzeczą bardzo przyjemną, to zakładanie ogrodu w Warszawie jest jednak wyzwaniem. Dlaczego? Warszawiacy często mieszkają w blokach i projektowanie zieleni w małym ogrodzie, wymaga umiejętności zagospodarowania niewielkiej przestrzeni. Bardzo ważny jest również dobór odpowiednich roślin, gdy rozpoczynamy zakładanie ogrodu w Warszawie.

Ziołowy ogród Warszawa. Jak sprawić by był nie tylko piękny, ale i pożyteczny?

Rozpoczynając projektowanie ogrodu warto pomyśleć o posadzeniu w nim ziół. Świeży koper w zupie, czy własna pietruszka dodająca obiadowi zapachu, to tylko jedne z wielu ziół, które możemy posadzić w ogrodzie.

Projektowanie zieleni – 8 ziół łatwych w uprawie

W rozpoczęciu uprawy ziół mogą pomóc nam książki takie jak „Zioła w domowym ogrodzie”. Dowiemy się z niej jak zaprojektować i założyć ziołowy ogród? Jak uprawiać i pielęgnować zioła? Które z nich można hodować w doniczkach na parapecie, a które trzeba uprawiać w ogrodzie? Dlaczego jedne zioła mogą rosnąć obok siebie, a innych nie wolno sadzić w bliskim sąsiedztwie? Będziemy również wiedzieć, które zioła w naszych warunkach klimatycznych lepiej uprawiać samemu, a które lepiej kupić w sklepie.

Projektowanie zieleni – zioła w domowym ogrodzie

Projektowanie zieleni - zioła przy domu

Dzięki temu przewodnikowi dowiemy się wszystkiego o uprawie ziół, co powinniśmy wiedzieć i gdy rozpoczniemy pracę, będziemy mogli ułożyć plan, od czego zacząć sadzenie ziół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *