Tytuł: Ogrodowy warsztat. 35 kreatywnych projektów
Autor: Hess Thomas
Wydawnictwo: Bellona
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 128
Oprawa: twarda
Projektowanie ogrodów to nie lada zadanie. Z jednej strony to wyjątkowo wdzięczny i przyjemny temat, z drugiej zaś wymagający sporej wiedzy, praktyki i pomysłów. Jeśli brakuje tych ostatnich, książka Ogrodowy Warsztat, w której przedstawiono wiele świetnych sposobów na to, jak upiększyć swoją zieloną oazę wokół domu naprawdę niskim kosztem, będzie jak znalazł. To pozycja dla miłośników albumów, gdyż pełna jest kolorowych zdjęć i grafik. Korzysta się z niej z ogromną przyjemnością, a cały układ oraz szata graficzna motywują do tego, aby własnoręcznie wyczarować coś ozdobnego do swojego ogrodu.
Projektowanie ogrodów – przemyślany plan na lata
Podczas projektowania ogrodu trzeba naprawdę sporo przemyśleć. Do podjęcia jest mnóstwo decyzji, które w późniejszym czasie mają niebagatelny wpływ na to, jak ogród się prezentuje. Właściciele muszą bowiem rozważyć, jakie rośliny będą zdobiły ogród, ciesząc kolorowymi kwiatami lub liśćmi w poszczególnych porach roku. Trzeba prawidłowo zadbać o nasadzenie roślin, by stworzyć im dobre warunki do pięknego wzrostu i rozwoju. Konieczne jest podjęcie decyzji w sprawie nawodnienia roślin oraz ich odżywiania.
Co warto wiedzieć przed projektowaniem ogrodu? Zobacz!
Ogrody potrafią naprawdę absorbować, szczególnie tych, którzy decydują się na trudne w uprawie rośliny. Wiele okazów zapewnia wspaniałe wizualne wrażenia, ale z drugiej strony wymaga też naprawdę dużych nakładów energii. Mimo wszystko warto, bo nie ma chyba nic przyjemniejszego niż możliwość korzystania z własnego ogródka przez cały rok. Jednak aby tak się stało, projektowanie ogrodu trzeba koniecznie dobrze przemyśleć już na samym początku.
Gotowe pomysły – projektowanie ogrodów za grosze
Osoby z zamiłowaniem do projektów DIY, a zatem do majsterkowania i kreatywnego działania, bez wątpienia będą zadowolone z książki Ogrodowy Warsztat, w której autor zdradza wiele ciekawych pomysłów na ekonomiczne i proste w wykonaniu ozdoby do swojego ogródka. Do ich przygotowania najczęściej wystarczy wykorzystać to, co ma się w swoim otoczeniu. Czasami trzeba będzie uzupełnić domowy arsenał narzędzi, jednak do większości projektów nie są potrzebne skomplikowane materiały.
Książka zachwyca oryginalnością. Będzie wspaniałym wyborem szczególnie dla osób, które cenią odrobinę rustykalny styl. Pełno w niej inspiracji na ozdoby vintage charakterystyczne dla projektowania ogrodów wiejskich. Cudownie wyglądają wśród zieleni. Takie magiczne i wyjątkowe ogrody to coś, co Polacy kochają jak nikt inny.
Projekty DIY to również genialny sposób na to, aby dać drugie życie różnym przedmiotom, które są nieużywane i czeka je wyrzucenie na śmietnik. Zamiast tego można działać bardziej ekologicznie, tworząc z nich proste, lecz bardzo efektowne dekoracje. Z tym poradnikiem kreatywnie uda się spędzić niejeden jesienny i zimowy wieczór.
Ogrodowy warsztat – przepis na projektowanie ogrodów
Mocną stroną książki jest jej układ graficzny. Każdy z pomysłów na dekoracje jest opatrzony wieloma zdjęciami, dzięki którym realizacja projektu jest prostsza. Schematy, kolejne kroki i działania rozpisane są tak, aby nie było wątpliwości, jak należy postępować. W ten sposób każdy bez trudu wykona samodzielnie nawadniacz z gliny, niespotykanie naczynia na rośliny czy meble ogrodowe, które dopełnią projektowanie ogrodu.
Ogrodowy warsztat – elementarz projektowania ogrodów
Przejrzysty układ książki, jak również układ poszczególnych rozdziałów, to bez wątpienia jedna z najważniejszych zalet. Albumowe wydanie, z twardą okładką, wysokiej jakości papierem oraz wyjątkowo atrakcyjnymi fotografiami sprawia, że ten tytuł będzie świetną pozycją dla prawdziwych miłośników pięknie wydanych książek.
Publikacja z pewnością należy do oryginalnych propozycji. Zawarte w niej pomysły wykorzystają nie tylko miłośnicy ogrodów, ale też osoby z zamiłowaniem do majsterkowania. Książka może stać się świetnym uzupełnieniem biblioteczki w miejscach takich, jak na przykład warsztaty terapii zajęciowej czy domy kultury.