Mała architektura ogrodowa

Projektowanie ogrodów marzeń, czyli wszystko co chcesz wiedzieć o małej architekturze ogrodowej

Tytuł: Mała architektura ogrodowa
Autor: Pachulski Zbigniew
Wydawnictwo: Multico
Data premiery: 2012-05-25
Seria: Ekspert w ogrodzie
Liczba stron: 176
Oprawa: twarda

Mała architektura ogrodu Warszawa, czyli ogród jak drugi dom

Zakładanie ogrodów to nie tylko sadzenie roślin. Jeśli chcemy, by miejsce naszego odpoczynku było wielofunkcyjne, to podczas projektowania ogrodów możemy wydzielić miejsca, w których postawimy małą architekturę ogrodową.  Jest to szeroki termin, którym możemy określić zarówno małą ławeczkę, huśtawkę i zjeżdżalnię dla dzieci, murowany grill, altankę, oczko wodne, małą wędzarnię, czy saunę.

Dzięki małej architekturze możemy też podzielić ogród na kilka stref wykorzystując np. trejaże, dzięki czemu dzieci będą beztrosko bawić się w kąciku dla dzieci, a my przysiądziemy na chwilę z książką pośród krzewów róż i odpoczniemy w zacisznym miejscu.

Projektowanie ogrodów – pomysły na wydzielenie stref. Zobacz film!

Ale pojawia się pytanie, jak zbudować małą architekturę ogrodową w Warszawie? Nie musimy wszystkiego robić sami, większość potrzebnych elementów możemy kupić, a jeśli jesteśmy zapracowani, to usługi ogrodnicze Warszawa czekają. Ale jeśli mamy dużo czasu i chcemy wszystko zbudować sami, mamy szeroką gamę możliwości.

Mała architektura ogrodowa receptą na relaks, ale jak ją zbudować?

Jeśli zatroszczymy się o budowę małej architektury ogrodowej, nasze podwórko w zależności od naszych preferencji stanie się miejscem relaksu, zabawy lub takim, które będzie cieszyć nasze oczy. Małe oczko wodne, skarpa, murek to elementy mogące urozmaicić widok roztaczający się z naszej ulubionej ławeczki, a wystarczy tylko wiedzieć, jak zaczynając projektowanie ogrodu nie tylko w Warszawie, zagospodarować naturalne nierówności terenu.

A jeśli marzy nam się ogród, w którym relaksujemy się również zimą, możemy zbudować saunę albo banię, w której będziemy zażywać zimowych kąpieli. O tym jak to zrobić, dowiemy się z książki „Mała architektura ogrodowa” Zbigniewa Pachulskiego. Poradnik zawiera kompleksową wiedzę pomocną w postawieniu niepowtarzalnych budowli ogrodowych.

Altanka – nr 1 projektowania ogrodów

Altanka ogrodowa
Altanka ogrodowa

Dowiemy się, z czego zrobić pergole lub jak zbudować kuchnię ogrodową. A jeśli chcemy, by ogród był podzielony tak, by każdy miał swój zaciszny kącik, to również ten poradnik dostarczy nam pomysłów, jak to zrobić za pomocą samodzielnie zbudowanych trejaży.

Ta książka jest dla każdego, kto chce, by jego ogród był wyjątkowy, a marzy mu się zrobienie tego samodzielnie, ale potrzebuje porad dotyczących materiałów i budowy. Dzięki tej książce mała architektura ogrodowa stanie się czymś łatwym do wykonania, a zainspirowani pomysłami możemy stworzyć miejsce o wyjątkowej, miłej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *