Ogród probiotyczny - naturalna pielęgnacja zieleni

Pielęgnacja zieleni Warszawa. „Ogród probiotyczny”

Tytuł: Ogród probiotyczny
Autor: Klaudia Sidorowicz
Wydawnictwo: Wydanie własne
Data wydania: 2020
Liczba stron: 114

Ogród dla wielu z nas jest pierwszym prawdziwym zbliżeniem się do natury, której częścią jesteśmy, ale często żyjemy nie z nią, a obok niej. Uprawiając nasze ulubione rośliny zaczynamy rozumieć potrzeby ekosystemu wokół nas. Chcemy ulżyć planecie Ziemi sadząc w naszym ogrodzie rośliny z rodzimego ekosystemu, które przyciągną na nasze podwórko pożyteczne zwierzęta. Ale, żeby ogród stał się przyjaznym miejscem dla wszelkich gatunków stworzeń najlepiej jest zrezygnować z środków chemicznych podczas uprawy roślin. Będzie to również zdrowsze dla nas, bo owoce i warzywa będą wtedy miały wszystkie wartości odżywcze.

Pielęgnacja zieleni bez chemii to zdrowe owoce i warzywa

Pielęgnacja zieleni bez chemii

Ale łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Nawet dzięki użyciu sztucznych nawozów i innej chemii często trudno radzimy sobie ze słabym wzrostem czy plagami szkodników. Gdy jednak twardo stoimy przy swoim i chcemy zmienić sposób uprawy w naszym ogrodzie, to możemy znaleźć książki takie jak „Ogród probiotyczny”, dzięki którym łatwiej nam będzie wprowadzić zmiany w życie.

Pielęgnacja ogrodu Warszawa. Co to jest ogród probiotyczny?

Jest to tak w skrócie ogród, w którym uprawa przebiega bez użycia chemii rolnej, a wszystkie problemy ze wzrostem, szkodnikami czy glebą zażegnujemy naturalnymi sposobami. Pielęgnacja zieleni Warszawa wchodzi, więc na inny poziom, co nie znaczy, że trudniejszy.

Ogród probiotyczny to łatwa pielęgnacja zieleni, bioróżnorodność i regeneracja

Z książki „Ogród probiotyczny” dowiemy się między innymi:

  • jak sposób uprawy wpływa na glebę,
  • jak ograniczać wysiłek fizyczny podczas uprawy ogrodu,
  • jak zastąpić chemiczne nawozy i środki ochrony naturalnymi sposobami.

Poradnik może się stać inspiracją dla początkujących ogrodników, którzy z uzasadnionych przyczyn mogą nie być pewni, czy bez chemii sobie poradzą. Po przeczytaniu może się jednak okazać, że ogród bez chemii nie jest wcale tak trudny do osiągnięcia, a warzywa i owoce mogą być naprawdę zdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *