Pielęgnacja zieleni - drzewa owocowe

Pielęgnacja zieleni nie tylko w Warszawie, czyli „Choroby i szkodniki drzew i krzewów owocowych. Gatunek po gatunku. Rozpoznanie i zwalczanie”

Tytuł: Choroby i szkodniki drzew i krzewów owocowych. Gatunek po gatunku. Rozpoznanie i zwalczanie
Autor: Retournard Denis, Meudec Gerard, Prat Jean-Yves
Wydawnictwo: Delta WZ
Data premiery: 2014-07-31
Liczba stron: 268

Kiedy myślimy, by założyć własny ogród, może nam się zamarzyć jabłoń, śliwa, wiśnia czy kilka krzaków agrestu. Ale za nim wybrane przez nas drzewa i krzewy obficie zaowocują, musimy dobrze o nie zadbać. Bez nawożenia czy przycinania w odpowiednich terminach plony zebrane z naszych drzew i krzewów będą słabe, a jeśli nie zastosujemy środków ochrony roślin, może się zdarzyć, że owoce będą robaczywe lub same rośliny zachorują. Żeby zapobiec takiemu obrotowi sprawy, przed posadzeniem drzew i krzewów owocowych, najlepiej dowiedzieć się wszystkiego, co trzeba i dopiero wtedy zaczynać.

Pielęgnacja zieleni – jak chronić drzewa owocowe przed szkodnikami?

A dowiedzieć się możemy ze stron internetowych lub z książek takich jak „Choroby i szkodniki drzew i krzewów owocowych. Gatunek po gatunku. Rozpoznanie i zwalczanie”.

Pielęgnacja ogrodu Warszawa, czyli jak zadbać o drzewa i krzewy owocowe

Z książki „Choroby i szkodniki drzew i krzewów owocowych. Gatunek po gatunku. Rozpoznanie i zwalczanie” dowiemy się, jakie szkodniki zagrażają konkretnym gatunkom drzew owocowych i jakie mają cykle rozwojowe na poszczególnych organach rośliny. Autorzy książki podają również metody zwalczania szkodników, odpowiednie preparaty, które możemy do tego celu użyć oraz terminy ich stosowania.

Pielęgnacja zieleni – preparaty, metody, terminarz zwalczania szkodników

Pielęgnacja zieleni - choroby drzew owocowych

Dzięki tej książce, nawet początkujący ogrodnik, będzie mógł rozpocząć uprawę różnych owocowych pyszności w swoim ogrodzie, a szkodniki nie będą stanowić większego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *