Smak dzikich roślin

Pielęgnacja ogrodu Warszawa, czyli „Smak dzikich roślin”

Tytuł: Smak dzikich roślin
Autor: Machałek Patrycja
Wydawnictwo: Znak Koncept
Data premiery: 2021-09-01
Liczba stron: 272

Wiosna powoli rozgaszcza się w naszych ogrodach. Dni są dłuższe, słońce mocniej świeci, powietrze nie jest już tak ostre, jak bywało jeszcze na początku marca. Coraz chętniej wychodzimy na spacery, a ci co jeszcze nie zaczęli, zabierają się za robienie wiosennych porządków w swoich ogrodach. Na razie pielęgnacja zieleni to nawożenie i podlewanie, przycinanie drzew i krzewów, a także sianie nowych kwiatów. Lecz niedługo będziemy musieli zacząć pozbywać się chwastów, które zawsze są uciążliwym problemem dla ogrodnika. Ale czy wszystkie chwasty nie mają żadnego zastosowania? A może da się z nich coś ugotować?

Pielęgnacja ogrodu – jak wykorzystać dzikie rośliny?

Pielęgnacja ogrodu - dzikie rośliny

Pielęgnacja zieleni Warszawa. Smakowitości rosnące w naszym ogródku, o których nie wiemy

Zazwyczaj, jeśli chcemy mieć świeże zioła i owoce, sadzimy je w ogrodzie. Szczególnie o drzewa owocowe bardzo dbamy nawożąc je i przycinając, ale okazuje się, że rośliny dzikie, które rosną w naszym ogrodzie mogą się do czegoś przydać.

Pielęgnacja ogrodu – poznaj smak dzikich roślin!

W książce „Smak dzikich roślin” znajdziemy przepisy na takie potrawy jak pokrzywowe kluseczki, marmoladę z dzikiej forsycji, czy surówkę z liśćmi lipy. Las, łąka i przydomowy ogródek mogą się okazać skarbnicą smaków, którymi zaskoczymy naszych przyjaciół.

Książka Patrycji Machałek pozwoli dowiedzieć się o tym liście jakich drzew urozmaicą domowe menu i jakie nietypowe zioła można wykorzystać w kuchni. Dzięki tej książce zobaczymy, że nawet pokrzywa, która nas denerwowała, bo ciągle się nią parzyliśmy jest pożyteczna. A jeśli pójdziemy do lasu będziemy mogli poszukać składników, np. na leśny dżin z jałowca. Ta książka jest dla każdego; zarówno dla osoby zainteresowaniem jak i dla ogrodnika, który może dowiedzieć się, które chwasty mogą okazać się pożyteczne i może zamiast wyrzucać je do śmieci, wrzuci je do garnka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *