Tytuł: Rośliny wodne i wilgociolubne
Autor: Grabowska Beata , Kubala Tomasz
Wydawnictwo: Officina Botanica
Data premiery: 2006-01-01
Liczba stron: 84
Kiedy zaczynamy zakładanie ogrodu nie tylko w Warszawie, chcemy, by nasza zielona przystań była wyjątkowa. Możemy to osiągnąć sadząc rzadkie okazy roślin, albo czerpiąc z różnych stylów ogrodów, żeby nasz kawałek ziemi stał się bogaty w roślinność.
Jeśli lubimy wodę i wszystko co z nią związane, możemy w naszym ogrodzie założyć oczko wodne. Kiedy posadzimy w nim rośliny wodne, a wokół niego takie, które lubią wilgoć nasz ogród stanie się domem dla nowych dzikich lokatorów i będzie przyjaznym miejscem dla ptaków, które będą miały gdzie napić się wody.
Pielęgnacja ogrodu – zakładamy oczko wodne!
Pielęgnacja zieleni Warszawa. Jak dbać o rośliny wodne?
Sadząc pierwszy raz w życiu rośliny wodne możemy mieć dużo pytań o to, jakie rośliny wybrać do oczka wodnego. Jeśli już zdecydowaliśmy się, jakie rośliny chcemy, to zasadniczym pytaniem będzie to, jak o nie dbać. Przez to, że do ich zasadzenia musimy stworzyć sztuczny zbiornik wodny, możemy nie być pewni, czy dopiero co posadzone rośliny przetrwają w oczku wodnym. Pielęgnacja ogrodu z oczkiem wodnym – wybieramy rośliny!
W takich chwilach warto sięgać po książki poświęcone tej tematyce, np. „Rośliny wodne i wilgociolubne”. W tym przewodniku zawarte są opisy ponad czterystu roślin wodnych, wilgociolubnych i bagiennych. Z książki dowiemy się o ich anatomii, morfologii, biologii, ale będą też poruszone zagadnienia istotne dla ogrodników.
W książce poza opisami są również zdjęcia roślin, dzięki czemu przewodnik ten sprawdzi się jako źródło inspiracji jeszcze przed założeniem oczka wodnego. Dzięki zdjęciom i opisom będzie nam łatwiej zaplanować, jakie rośliny zasadzimy w oczku wodnym i wyboru będziemy mogli dokonać od razu zarówno pod kątem łatwości pielęgnacji jak i odpowiadającego nam wyglądu roślin.