Pielęgnacja ogrodu - praktyczne porady na każdy tydzień roku

Planer zaradnego ogrodnika, czyli praktyczna pielęgnacja ogrodu na każdą porę roku

Autor: Alicja Grabowska, Lucyna Grabowska
Wydawnictwo: Szarotka
Rok wydania: 2020
Strony: 264
Oprawa: twarda

Pielęgnacja ogrodu – któż zna się na tym lepiej jeśli nie osoby, które prowadzą własną szkółkę roślin? Alicja i Lucyna Grabowskie, autorki bestsellerowej „Szkoły Cięcia”, przygotowały praktyczny poradnik o planowaniu prac na cały rok. Ale to nie wszystko! „Planer zaradnego ogrodnika” to 3 w1 – wiedza, kalendarz, notatnik. Odróżnia się od zwykłych kalendarzy, których pełno na rynku. Już zawsze będziesz wiedzieć, co, kiedy i jak zrobić w ogrodzie. Nie przegapisz żadnego terminu, a dzięki własnym notatkom nie popełnisz tych samych błędów w kolejnych latach.

Łatwa pielęgnacja ogrodu – porady na każdy tydzień miesiąca i każdą porę roku

Alicja i Lucyna opracowały książkę na podstawie wieloletniego doświadczenia w tworzeniu ogrodu w Filipowicach. Znajdziesz w niej sprawdzone porady o pielęgnacji ogrodu, które pozwolą Ci nie tylko planować prace przez wiele kolejnych lat, ale także rozwijać się wraz z własnym ogrodem.

  • Zdobędziesz praktyczną wiedzę o roślinach i ich potrzebach.
  • Dowiesz się, jak założyć ogród warzywny, by efektywnie wykorzystać sezon i zapełnić swoją spiżarnię zdrowymi plonami.
  • Rabaty kwiatowe nie będą już miały przed Tobą tajemnic. Stworzysz piękne kompozycje z roślin, które dobrze czują się w swoim towarzystwie.
  • Poznasz rodzaje nawozów, zasady nawożenia roślin. Poradzisz sobie ze szkodnikami i chorobami.
  • Nauczysz się, na czym tak naprawdę polega pielęgnacja ogrodu, gdyż zrozumiesz nie tylko kiedy i jak wykonać dany zabieg, ale także dlaczego trzeba go zrobić tak a nie inaczej.

Tworzenie i pielęgnacja ogrodu – porady, terminy, obserwacje w jednym. Zobacz!

Kalendarz ogrodnika – terminy siewów, zbiorów i zabiegów pielęgnacyjnych

Każdy ogrodnik amator wie, jak łatwo zapomnieć o terminach wysiewania warzyw, kwiatów czy sadzenia roślin cebulowych. Niejednokrotnie zwlekamy z cięciem drzew, krzewów czy bylin, po czym okazuje się, że jest już na to za późno. Teraz wystarczy, że zajrzysz do „Planera zaradnego ogrodnika”. Nie zapomnisz o nawożeniu, opryskach czy innych zabiegach pielęgnacji ogrodu.

Jeśli otrzymasz harmonogram rozpisany na każdy tydzień kolejnego miesiąca, łatwiej będzie Ci zmotywować się do systematycznej pracy, którą zaplanujesz z kilkudniowym wyprzedzeniem. Bez trudu odnajdziesz potrzebne informacje, gdyż układ treści planera jest prosty i bardzo przejrzysty. Zaczniesz lepiej obserwować swój ogród i staniesz się świadomym jego użytkownikiem.

W terminarzu masz także możliwość stworzenia listy przemyślanych zakupów. Stworzysz ją na podstawie praktycznych porad, które uchronią Cię przed niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy. Nabędziesz tylko te narzędzia, sadzonki, nawozy, które rzeczywiście przydadzą się do pielęgnacji Twojego ogrodu.

Dokładny terminarz ułatwi pielęgnację ogrodu

Pielęgnacja ogrodu - kalendarz siewu warzyw
Kalendarz siewu warzyw

Praktyczny planer – miejsce na własne notatki o pielęgnacji ogrodu

Planer nie jest zwykłym kalendarzem na jeden rok. Z łatwością dostosujesz go do własnych potrzeb. Możesz zapisywać w nim swoje uwagi i spostrzeżenia. Uzupełniać obserwacje i wykorzystywać je na nowo. Zdobytą wiedzę i doświadczenie zgromadzisz w jednym miejscu i zawsze będziesz je miał pod ręką.

Jeśli dowiesz się i nauczysz czegoś nowego, zamieścisz to w swoim planerze i porównasz wyniki. Takie postępowanie ułatwi Ci wyciąganie wniosków z własnych doświadczeń i pomoże uczyć się na własnych błędach.

Z roku na rok będziesz coraz lepszym ogrodnikiem, a pielęgnacja ogrodu nie będzie miał przed Tobą tajemnic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *