Pielęgnacja ogrodu - nawożenie roślin

Pielęgnacja ogrodu Warszawa, czyli „Nawożenie roślin uprawnych. Tom 1. Podstawy nawożenia”

Tytuł: Nawożenie roślin uprawnych. Tom 1. Podstawy nawożenia
Autor: Grzebisz Witold
Wydawnictwo: PWRIL Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
Data premiery: 2015-01-01
Liczba stron: 428

Kiedy decydujemy się na to, żeby na naszym podwórku mieć ogród, w którym będziemy wypoczywali po ciężkim dniu, musimy pamiętać, że gdy skończymy zakładanie ogrodu Warszawa, czeka nas jeszcze dużo pracy. Zasadzone rośliny i zbudowana mała architektura ogrodu Warszawa to dopiero połowa sukcesu. Żeby rośliny w naszym cichym zakątku rozwijały się bez problemów, musimy się ciągle o nie troszczyć. Kiedy jest sucho musimy pamiętać o ich podlewaniu, w odpowiednich terminach musimy również przycinać drzewa i krzewy i stosować środki ochrony roślin. Ale jest jeszcze jeden zabieg bez zastosowania którego rośliny mogą mieć utrudniony, a niekiedy wręcz uniemożliwiony rozwój; mowa tu mianowicie o nawożeniu.

Pielęgnacja ogrodu – jak odżywić rośliny?

Jeśli gleba w naszym ogrodzie jest złej jakości nawożenie może pomóc w wzroście roślin. Ale co zrobić, jeśli się na tym mało znamy?

Pielęgnacja zieleni Warszawa. Czym się kierować przy nawożeniu roślin?

Pielęgnacja ogrodu Warszawa nie jest tak trudna, jak się wydaje. Wystarczy poznać terminy zabiegów i to, jak należy je wykonać. Tak samo jest z nawożeniem. Musimy wiedzieć, jakiego nawozu użyć. W zdobyciu wiedzy na ten temat mogą być pomocne blogi, fora o tematyce ogrodniczej, oraz książki takie jak „Nawożenie roślin uprawnych. Tom 1. Podstawy nawożenia”.

Racjonalne nawożenie roślin to efektywna pielęgnacja ogrodu

Pielęgnacja ogrodu - nawożenie roślin uprawnych

W tym podręczniku przeznaczonym dla rolników czy studentów uczelni rolniczych autor przedstawia zasady nawożenia, dzięki którym będziemy mogli mieć wyższe plony, dobrą jakość płodów rolnych, a także łatwiej będzie uwzględnić ochronę środowiska. Autor poświęcił również uwagę takim kwestiom jak żyzność gleby czy mineralne żywienie roślin, dzięki czemu będziemy mogli stworzyć system racjonalnego nawożenia. Z książki dowiemy się o konsekwencjach nadmiaru lub niedoboru konkretnych składników mineralnych, oraz o reakcjach roślin na czynniki siedliska. Dzięki tej książce stworzenie optymalnego systemu nawożenia będzie łatwiejsze, a nasze owoce i warzywa będą zdrowe i smaczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *