Jak zaprojektować ogród marzeń

Jak zaprojektować ogród marzeń? Praktyczne porady Danuty Młoźniak

Autorka: Danuta Młoźniak
Wydawnictwo: Multico
Rok wydania: 2015

Zakładanie ogrodu pod okiem specjalistki

Miłośnikom ogrodów nie trzeba przedstawiać Danuty Młoźniak. Projektantka współpracuje z programem „Maja w ogrodzie”. Dzieli się wiedzą na blogu ogrodowym Ogrodowisko.pl. Właścicielka pracowni Gardenarium szczyci się także licznymi publikacjami w mediach branżowych i prestiżowymi nagrodami.

Nasz prywatny ogród został uznany jako jeden ze 100 najpiękniejszych, najbardziej inspirujących ogrodów na świecie i opublikowany w USA i Wielkiej Brytanii w książce Emmy Reus „Gardens in detail” oraz „GARDEN DESIGN CLOSE UP”.
Gardenarium.pl

Projekty Pani Danuty to starannie przemyślane kompozycje roślin. Wybór gatunków powoduje, że ogród pozostaje atrakcyjny przez cały rok, a jednocześnie nie sprawia kłopotów w pielęgnacji. Bajecznie strzyżone bukszpany to znak rozpoznawczy projektantki, podobnie jak ogrodowe zakątki, w których na długie godziny zatoniesz z lekturą w ręku.

Jak zaprojektować ogród marzeń?
Wizja Danuty Młoźniak

Projektowanie ogrodu pełne inspiracji

Książka jest bardzo przyjemna w czytaniu. Momentami autorka snuje wciągającą opowieść. Porady o projektowaniu i zakładaniu ogrodu porządkuje w trzech częściach:

  1. Opisuje najpopularniejsze style ogrodowe zgodnie z zastosowanymi materiałami, pasującymi roślinami i daną koncepcją projektowania ogrodu. Opracowanie wzbogacone o wiele fotografii i zawierające bardzo konkretne wskazówki pozwala uniknąć pomyłek podczas wzorowania się na konkretnym stylu.
  2. Pokazuje krok po kroku, jak zaprojektować ogród. Radzi od czego zacząć. Kolejne etapy zostały przedstawione w bardzo czytelnej formie. Jest to swoista instrukcja zakładania ogrodu z wypunktowaniem najczęściej popełnianych błędów.   
  3. Dzieli się wiedzą na temat tworzenia roślinnych kompozycji. Proponuje zestawienia wykorzystywane w ogrodach, które sama tworzyła. Przedstawia przykłady rabat na różne stanowiska. Uczy, jak projektować ogród, by efektownie zagospodarować naturalne ukształtowanie terenu.
Projekty ogrodów z charakterem

Ogród marzeń na własność

Wiele praktycznych porad i inspirujące zdjęcia zachwycą każdego, kto podejmuje wyzwanie urządzenia własnego ogrodu. Jak zaprojektować ogród marzeń? Odpowiedź znajdziesz w tej książce:

  • Najważniejsze tajniki projektowania – stworzysz własny, zielony zakątek, który spełni twoje oczekiwania i przyniesie wiele satysfakcji.
  • Modelowe projekty i niezawodne zestawienia roślinne – nauczysz się, jak łączyć rośliny na konkretnych przykładach.
  • Inspirujące fotografie pięknych ogrodów z charakterem – poznasz niebanalne pomysły odpowiednie dla każdego ogrodu.
  • Same praktyczne rady nie tylko dla początkujących – dowiesz się, jak zmienić stary ogród w ogród marzeń.

Książka posiada twardą oprawę i bardzo przejrzysty układ treści. Jest poręczna i wygodna w czytaniu. W sam raz, by zatopić się w ogrodowym zaciszu. Ogromna ilość świetnych zdjęć porusza wyobraźnię. Łatwiej przyswoić sobie sztukę projektowania, o której pisze autorka, by wykreować swój własny ogród marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *