mechaniczne czyszczenie ulic

„Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta”. Mechaniczne czyszczenie ulic i inne pomysły na poprawę życia w miastach

Miasta rozrastają się, zamieszkuje je coraz więcej ludzi. Oprócz wielu zalet ma to też swoje wady, jak np. problem z utrzymaniem czystości. Mechaniczne czyszczenie ulic to jeden ze sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Autor: Montgomery Charles

Wydawnictwo: Wysoki Zamek

Data premiery: 2015-09-25

Seria: Miasto szczęśliwe Liczba stron: 508

Miasta są naszą przyszłością, gdyż większość ludzi na świecie w nich żyje. Dane uzyskane przez WHO podają, że w 2050 r. będzie je zamieszkiwało około 66% globalnej populacji. Jednak w Europie obserwujemy zjawisko nazywane „ucieczką z miast”, na które może składać się wiele czynników, takich jak hałas, smog, mało zieleni. Sprawia to, że miasto staje się nieprzyjaznym królestwem z betonu, szkła i żelaza, którego mieszkańcy duszą się w oparach spalin. Mechaniczne czyszczenie ulic staje się nieodłącznym elementem systemu sprzątania miast.

Jak uczynić życie w mieście szczęśliwym? Mechaniczne czyszczenie ulic w walce z brudem, kurzem i pyłem miejskim

Autor książki mierzy się z pytaniem o przyszłość miast podchodząc do tematu z perspektywy ludzkiego szczęścia. A wiemy przecież, że jeśli urbaniści przywiązują wagę do projektowania zieleni miejskiej, a władze miast dbają, by czyszczenie ulic było częste ludzie lepiej się w takich miastach czują. Szczególnie czyszczenie ulic na mokro, które zmniejsza ilość pyłu wzbijanego z ulic jest dobrym pomysłem.

Mechaniczne czyszczenie ulic to nie wszystko. Projektowanie i nasadzanie zieleni miejskiej to kolejny pomysł na miasto szczęśliwe

Autor „Miasta szczęśliwego. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta” sugeruje, że zawsze powinniśmy dążyć do tego, by czynić miasta miejscami do wygodnego i szczęśliwego życia.

Jak to zrobić? Co jest środkiem do tego celu?

Według autora miasto szczęśliwe to takie, które zostało właściwie zaprojektowane. Oznacza to, że niczego nie jest za dużo czy za mało. W takim mieście powinniśmy móc z łatwością przemieścić się samochodem lub komunikacją miejską z jednego końca na drugi, a spacerując ulicami dobrze by było, byśmy mogli cieszyć swoje oczy zielenią i oddychać powietrzem, którego głównym składnikiem nie jest pył. W tym może pomóc częste mechaniczne czyszczenie ulic o każdej porze roku.

Zaletą tej książki jest obecność zarówno faktografii, jak i sfery osobistych odczuć i obserwacji autora co sprawia, że odbiór tej książki jest ciekawszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *