Wielka księga ogrodnika i działkowca. Praktyczny poradnik

Wielka księga ogrodnika i działkowca. Praktycznie o pielęgnacji ogrodu opowiada Wolfgang Kawollek

Autor: Wolfgang Kawollek
Wydawnictwo: Publicat
Ilość stron: 720
Rok wydania: 2017

Jak pielęgnować ogród?

Jesteś zapalonym ogrodnikiem? Masz swoją działkę na której sadzisz kwiaty, drzewa i krzewy i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o pielęgnacji zieleni, projektowaniu ogrodu czy rodzajach roślin, jakie jeszcze możesz posadzić w swoim ogrodzie? Jeśli tak, to „Wielka księga ogrodnika i działkowca. Praktyczny poradnik” to coś dla ciebie.

Pielęgnacja ogrodów w pigułce

Ten kompleksowy poradnik odpowie na pytania, które nurtują wielu ogrodników i działkowiczów, np. jak założyć trawnik lub kiedy przycinać drzewa i krzewy.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o projektowaniu ogrodu, np. które materiały będą najlepsze do stworzenia tarasu, płotu czy dróżki w ogrodzie? A może szukasz pomysłu na nowe rośliny na działce? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś, bo w tej książce znajdziesz to, czego szukasz i o wiele więcej.

Jeśli masz kłopoty z pielęgnacją ogrodu, np. nie wiesz, jak przygotować oczko wodne do zimy, skosić trawnik, albo potrzebne są ci informacje na temat małej architektury ogrodowej, to w jednym źródle znajdziesz wszystkie odpowiedzi. Ta obszerna książka to kompendium wiedzy, które dostarczy potrzebnych i wyczerpujących informacji na wszystkie interesujące cię zagadnienia.

Pielęgnacja ogrodu w praktyce
Pielęgnacja ogrodu w praktyce

Blaski i cienie pielęgnacji ogrodu, czyli jak zwalczać szkodniki?

W tym poradniku dowiesz się także: Jak zwalczać szkodniki? Jakie metody są najskuteczniejsze? Jeśli masz problem z pielęgnacją ogrodu z powodu goszczących na twojej działce szkodników, które zjadają rośliny, niszczą trawnik, czy są przyczyną chorób roślin w ogrodzie, to w „Wielkiej księdze ogrodnika i działkowca. Praktyczny poradnik” znajdziesz recepty na to, jak skutecznie z nimi walczyć.

Niestraszne ci będą rozkopujące ziemię krety czy żerujące na liściach krzewów i drzew owady, takie jak mszyce. Możesz być pewien, że twojej sałaty nie tknie już ślimak, więc będziesz mógł być spokojny, że nie ubędzie ci zdrowych, wyhodowanych we własnym ogródku warzyw.

Projektowanie ogrodów – jakie wybrać rośliny?

W książce znajdziesz również informacje o roślinach leczniczych i przyprawowych czy wspomnianych wcześniej kwiatach. Dowiesz się, jak je sadzić, pielęgnować i gdzie powinny zimować. Wielką zaletą jest także charakterystyka poszczególnych gatunków i podanie informacji, jakie rośliny dobrze lub źle znoszą sąsiedztwo innych roślin.

„Wielka księga ogrodnika i działkowca. Praktyczny poradnik” może być zarówno poradnikiem dla początkujących, jak i kopalnią pomysłów dla tych, którzy na ogrodnictwie przysłowiowo zjedli zęby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *