Jak upiec tort

Jak upiec tort? Artystyczne dekoracje tortów

Jak upiec tort, czym go udekorować, jakich narzędzi użyć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w książce "Artystyczne dekoracje tortów".

Autor: Opracowanie zbiorowe

Wydawnictwo: APN Promise

Rok wydania: 2019 Liczba stron: 296

W życiu każdego człowieka są dni, kiedy świętuje różnego rodzaju okazje czy to urodziny, ślub czy komunia, podczas których jedną z głównych ról gra tort. Nie każdy ma zdolności i chęci cukiernika i nie wie jak upiec tort, ale jeśli ktoś już się zdecyduje wykonać go samodzielnie powinien sięgnąć właśnie po tę książkę, dzięki której dowie się wielu przydatnych rzeczy na temat wykonania tortów.

Co zawiera książka? Jak upiec tort na każdą okazję?

Autorki, czyli dwanaście mistrzyń projektujących i wykonujących piękne, efektowne wypieki, zwłaszcza torty dzieli się w tej książce z czytelnikami swoją wiedzą, jak upiec tort począwszy od podstawy, czyli blatów poprzez przekładanie na dekoracjach kończąc. Poradnik ten pozwala każdemu, nie zależnie czy w domu, dla lubiących piec, dla tych, co dopiero się uczą czy początkującemu, lub zaawansowanemu cukiernikowi znaleźć i wykonać w całości tort na każdą okazję.

Znajdują się tam przepisy i porady na torty o różnym stopniu trudności, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pierwszy rozdział poradnika skupia się na podstawach, takich jak przełożenie ciasta w zależności czy jest to jedna czy kilka warstw, profesjonalne przykrycie ciasta i umieszczenie go na torcie. W przygotowaniu ciasta pomaga również harmonogram pieczenia i dekorowania, co ułatwi rozłożenie przygotowania go na dany dzień bez żadnych niemiłych niespodzianek. Dzięki podanym wskazówkom nawet początkujący cukiernik amator będzie już wiedział, jak upiec tort.

Dekorowanie tortów na każda okazję, techniki dekorowania

Autorki także wiele miejsca poświęcają na tworzenie dekoracji z masy cukrowej, zwłaszcza kwiatów, które są dość popularne w dekoracji tortów z wykorzystaniem masy, ale również pomagają uczyć dekorować wypieki z innych materiałów i produktów, ponieważ spory nacisk kładą na design. Czytelnik może być pod ogromnym wrażeniem szerokiej gamy technik zdobienia tortów, dzięki którym łatwiej znaleźć tort na daną okazje i przygotować taki, jaki jest zamierzony.

jak upiec tort
Jak upiec tort i jak go udekorować – wszystkie ważne informacje w jednej książce

Zawarte w książce w twardej oprawie, fotografie pozwalają na bardziej efektowne odtworzenie danego tortu, ponieważ jak widzisz, co robisz to łatwiej się wtedy pracuje, a wizja tortu dodaje chęci do odtworzenia tego arcydzieła, aniżeli tylko wizja w głowie. Dodatkowym atutem jest także to, że autorki napisały ją przystępnym językiem i każdy etap pokazały krok po kroku, od początku do końca, co ułatwia pracę dla osoby odtwarzającej dany tort.

Dzięki autorkom, które poświęciły swój czas na wydanie tej książki każdy powinien znaleźć coś dla siebie i na każdą okazję. Opracowana jest w najdrobniejszym szczególe, dzięki czemu z przygotowaniem tortu poradzi sobie nawet laik. Można odwzorować wypieki, ale również skomponować swoją wersję łącząc różne przepisy czy techniki wykonywania tortów i dekoracji do nich. Jest wiele technik na wykonanie i dekorowanie tortów na każdą okazję, jedną z wielu jest na przykład ta:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *