dania świąteczne

Domowe dania wigilijne i wielkanocne. Kuchnia świąteczna.

Autor: Katarzyna Lengren

Wydawnictwo: Bosz

Rok wydania: 2017

Liczba stron: 48

Dania wigilijne i wielkanocne w nowym wydaniu? Święta to dla wszystkich czas spotkań z rodziną i znajomymi w przyjemnej atmosferze, zazwyczaj przy suto zastawionym stole. To właśnie wtedy każdy chciałby przygotować dania, które nie goszczą codziennie w domach, zaskoczyć i pochwalić się innym, że można samemu stworzyć smaczne dania i słodkości. Jest to czas, kiedy wspólny czas dla rodziny i znajomych, a potrawy łączą wszystkich biesiadników. Dlatego tak ważne jest poczęstowanie gości, czymś własnoręcznie wykonanym. Czymś, za co będą wdzięczni i zjedzą ze smakiem.

dania wigilijne i wielkanocne
Dania wigilijne i wielkanocne.

Przepisy na święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc – tradycja w nowej odsłonie

Autorka przedstawia i opisuje 25 tradycyjnych przepisów właśnie na te wyjątkowe i niezwykłe dni w roku, czyli święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc. To właśnie w te dni przygotowuje się potrawy, które kojarzą się szczególnie z tymi świętami.

Tradycyjne dania wigilijne, to na przykład zupa grzybowa, barszcz czerwony z uszkami, pierożki z grzybami i wiele innych postnych potraw. Na Wielkanoc tradycja każe podać żurek lub barszcz biały. Na stołach w święta królują ciasta i ciasteczka – babka wielkanocna, pierniki, serniki, szarlotki, makowce, czy mazurki.

Te i dużo innych dań i słodkich domowych wypieków można przygotować krok po kroku z książką, która zawiera wszystkie najważniejsze rzeczy do ich przygotowania, od produktów, ich proporcji, poprzez łączenie, mieszanie, na pieczeniu czy gotowaniu kończąc. Nie można także pominąć propozycji podania czy dekoracji, które także zajmują ważny punkt podczas przygotowywania dań. Wszystko smakuje jeszcze lepiej jak jest pięknie podane czy elegancko udekorowane, w końcu je się również oczami.

Przepis na święta – domowe potrawy może być to proste

Świąteczna kuchnia zachęca nawet najmniej uzdolnionych kulinarnie do przygotowania w domowym zaciszu potraw na stoły, aby rodzina mogła kosztować coś stworzonego wyłącznie dla nich z serca. Korzystając z książki nawet amatorzy mogą sobie pozwolić na upichcenie w swojej kuchni świątecznego menu. Dzięki zdjęciom potraw, autorka jeszcze bardziej zachęca i przybliża wizję, jak wybrane danie ma wyglądać, aby jeszcze łatwiej było je odtworzyć i wykonać samodzielnie. Łatwiej odwzorować coś, co się widzi i wiadomo, jaki ma być efekt końcowy. Większość dań prościej przygotować i się za nie zabrać, jeśli wcześniej się je zobaczy, kuszą oczy i ślinka leci na sam widok. Tym bardziej na święta jest większa chęć przygotowywania jedzenia dla siebie i najbliższych, to jest wyjątkowy czas, kiedy chce się więcej. Klimat, cala oprawa zachęca do skorzystania z własnej kuchni i sięgnięcia po książkę, aby przygotować coś wyjątkowego i smacznego, a zarazem tradycyjnego i nowoczesnego.

Świąteczne dania wigilijne i wielkanocne – książka dla każdego

Nie tylko amatorzy mogą korzystać z książki, ale również osoby zaprawione w tym boju mogą sobie przypomnieć tradycyjne dania świąteczne i cieszyć się ich przygotowywaniem samemu, albo rodzinnie. Często przed świętami cała rodzina chce się zaangażować w przygotowania i pomaga nawet w kuchni, kiedy tam jest naprawdę sporo pracy, a każda para rąk się liczy, wtedy książka „Świętujemy! Domowe dania wigilijne i wielkanocne” są wielką pomocą i wskazówką. Przepisy są podane przejrzysty sposób. Przepiękne zdjęcia dopełniają reszty.

Teraz, kiedy, na co dzień jest dostępne w sklepach wszystko, warto się przyłożyć i przygotować takie dania z tradycją, a tych w książce nie brakuje. Każdy znajdzie coś dla siebie, a kiedy rodzina doceni i pochwali to już serce rośnie, dlatego warto się postarać.

Tradycyjne dania świąteczne to jedne z najlepszych, jakie się je w całym roku. Czasami warto sięgnąć po przepisy dania wigilijne i wielkanocne w innej odsłonie. Z książką będziemy mogli wyczarować potrawy nie tylko smaczne, ale także pięknie wyglądające. Najważniejsze, abyśmy przygotowali je w swoim domu. Warto włączyć do pracy także bliskich. Dzieci chętnie będą dekorować zarówno potrawy, jak i stół, zgodnie ze zdjęciami zamieszczonymi w proponowanej pozycji.


Porady, przepisy: POTRAWY ŚWIĄTECZNE, WIGILIJNE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *