zatrudnienie osób niepełnosprawnych

15 pomysłów na biznes dla niepełnosprawnych. E-poradnik przyszłego przedsiębiorcy

Autor: MY WSPIERAMY
Rok wydania: 2023

15 pomysłów na biznes dla niepełnosprawnych
15 pomysłów na biznes dla niepełnosprawnych. E-poradnik przyszłego przedsiębiorcy.

„15 pomysłów na biznes dla niepełnosprawnych. E-poradnik przyszłego przedsiębiorcy” to pozycja, do której sięgnąć powinien każdy, kto zastanawia się nad wyborem swojej przyszłej kariery zawodowej. Nie powinny jej pomijać pracujące osoby z orzeczeniem, które mają już doświadczenie i znają swoje silne strony. Dlaczego?

Dla kogo jest e-book: 15 pomysłów na biznes dla niepełnosprawnych?

Różnorodność na rynku gospodarczym daje nam możliwość prowadzenia swojej ścieżki zawodowej różnymi torami. Najpopularniejsze z nich to zatrudnienie na etacie lub prowadzenie własnej działalności. Skupmy się na tej drugie opcji. Wokół tworzenia i prowadzenia firmy urosło wiele nieprawdziwych mitów, które mogą skutecznie odstraszać potencjalnych przedsiębiorców. Ta publikacja skierowana jest do osób z dysfunkcjami, które rozważają rozpoczęcie prowadzenia swojej działalności.

Poradnik 15 pomysłów na biznes dla niepełnosprawnych ma na celu pokazanie, że niepełnosprawni, tak samo, jak ludzie w pełni sprawni, mogą skutecznie i z sukcesami prowadzić własny biznes.

W e-booku znajdujemy odpowiedź na pytanie: „czy osoba niepełnosprawna może prowadzić własny biznes”?

Czego dotyczy poradnik 15 pomysłów na biznes dla niepełnosprawnych?

W e-booku skupiono się na możliwościach prowadzenia własnej firmy przez osoby niepełnosprawne. Rzetelnie przedstawiono pozytywne strony, jak i problemy trudniejsze do pokonania przez osobę niepełnosprawną, która myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej.

Pokazano, że założenie własnej działalności może przynieść duże korzyści pieniężne, oraz daje całkowitą swobodę w działaniu, jednocześnie nakładając odpowiedzialność za cały sukces, bądź porażkę.

Pozycja „15 pomysłów na biznes dla niepełnosprawnych” zawiera wiele inspiracji dotyczących branż, w jakich osoby z niepełnosprawnością mają możliwość rozpoczęcia swojego biznesu. Wskazuje skąd czerpać informacje i dofinansowania.

Przykłady na prowadzenie biznesu podzielone zostały ze względu na rodzaj niepełnosprawności tj., dla osób głuchych i niedosłyszących, dla osób niewidomych i niedowidzących oraz niepełnosprawnych ruchowo. Wskazano konkretne pomysły, gdzie każdy z nich opatrzony jest krótkim opisem, z naciskiem na najważniejsze cechy danego biznesu i podstawowe wymagania stawiane przyszłemu przedsiębiorcy.

Wielokrotnie zaznaczono, jak dużą rolę odgrywa doświadczenie zawodowe, wykształcenie, zainteresowania czy szczególne uzdolnienia. Nie zapomniano także o wskazaniach, jak i gdzie przyszli lub obecni właściciele firm mogą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i odbyć dodatkowe szkolenia, co niewątpliwie wpływa na skuteczne i płynne działanie nowego biznesu. Wspomniano, aby w przypadku wątpliwości skorzystać z usług doradcy zawodowego.

Ponadto przedstawiono źródła finansowania działalności własnej firmy dedykowane dla niepełnosprawnych. To niewątpliwie jest twardym buforem bezpieczeństwa. Zawiera informacje m.in.: o dotacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na otwarcie działalności gospodarczej, możliwości dofinansowania składek ZUS na ubezpieczenie społeczne, czy ulgi do spłaty odsetek kredytu zaciągniętego na kontynuację prowadzenia działalności.

Dlaczego warto przeczytać publikację 15 pomysłów na biznes dla niepełnosprawnych?

Publikacja ma na celu pokazanie, że niepełnosprawność nie jest żadną przeszkodą w prowadzeniu własnego biznesu i spełnianiu się zawodowo. Oczywiste jest, że wybierając branżę, w której osoba z dysfunkcjami chce działać, trzeba brać pod uwagę rodzaj i stopień niepełnosprawności, tak samo, jak inne cechy osobnicze. Nie można poradzić przecież osobie bez prawa jazdy, aby została kierowcą.

E-book 15 pomysłów na biznes dla niepełnosprawnych — zawiera przykłady i inspiracje na biznes z różnych dziedzin. Każdy zainteresowany ma możliwość dopasowania ich do siebie własnej sytuacji.

Nieustannie zaznacza się, że odpowiednie przygotowanie i wcześniejsze rozeznanie się na rynku gospodarczym, mocno ułatwia start przedsiębiorcy. Jeżeli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości czy poradzisz sobie z prowadzeniem własnego biznesu lub poszukujesz pomysłów i wskazówek, co chciałbyś robić, ten poradnik jest dla Ciebie.


Najlepszy pomysł na pierwszy biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *