Zakładanie ogrodu odpornego na suszę

Zakładanie ogrodu Warszawa, czyli „Relaks zamiast roboty. Jak tworzyć ogrody odporne na suszę”

Tytuł: Relaks zamiast roboty. Jak tworzyć ogrody odporne na suszę
Autor: Annette Lepple
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ilość stron: 144
Rok wydania: 2022

Polskie lato staje się z każdym rokiem coraz bardziej nieprzewidywalne. Często zamiast letniego deszczu wiele dni towarzyszy nam wręcz nieznośny upał. W takim czasie wszystko nas męczy, czujemy się źle i czekamy, kiedy znowu trochę popada, a powietrze stanie się nieco chłodniejsze. W naszych ogrodach natomiast dzieje się mała apokalipsa i nawet codzienne podlewanie może nie pomóc co delikatniejszym roślinom.

Zakładanie ogrodu odpornego na suszę

Zakładanie ogrodów odpornych na suszę

Ale jeśli jesteśmy dopiero na etapie zakładania ogrodu, możemy zasadzić takie rośliny, których pielęgnacja nie będzie od nas wymagała ciągłego biegania z wężem ogrodowym i konewką. Warto więc pomyśleć podczas zakładania ogrodu w Warszawie o zasadzeniu roślin odpornych na suszę. 

Pielęgnacja ogrodu Warszawa. Jakie rośliny są odporne na suszę?

Zakładanie ogrodu nie tylko w Warszawie to rzecz, którą musimy dokładnie zaplanować. Jeśli wiemy, że nie uśmiecha nam się ciągłe podlewanie, możemy zastanowić się nad posadzeniem roślin odpornych na suszę. Jeśli nie wiemy, jakie rośliny mają taką właściwość i jak o nie dbać, możemy zajrzeć do książki „Relaks zamiast roboty. Jak tworzyć ogrody odporne na suszę”. Dowiemy się z niej, jakie rośliny są wytrzymałe podczas suszy. Poza tym książka może nas zainspirować do tworzenia efektownych kompozycji z bylin i traw czy okrytych zielenią murków.

Zakładanie ogrodu – przykłady roślin na suche stanowiska

Dzięki sprawdzonemu planowi będzie można posadzić na rabatach pięknie, kwitnące rośliny, które nie zwiędną w ciągu letnich skwarnych dni. Dzięki temu ogród nie będzie już miejscem, gdzie trzeba się będzie męczyć z podlewaniem a cieszącą oczy oazą spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *