Oczko wodne - rośliny do każdej strefy

Zakładanie ogrodu nie tylko w Warszawie, czyli „Oczka wodne. Rośliny dla strefy stawu ogrodowego”

Tytuł: Oczka wodne. Rośliny dla każdej strefy stawu ogrodowego
Autorzy: Angela Wolfram, Kircher Wolfram 
Wydawnictwo: Hachette Polska
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 202

Projektowanie ogrodu, a potem jego zakładanie to wiele godzin planowania i pracy przy sadzeniu roślin, czy tworzeniu małej architektury ogrodu. Są jednak takie elementy małej architektury, które wymagają więcej pracy, a także wiedzy o przyszłej pielęgnacji niż inne. Jednym z bardziej wymagających elementów małej architektury jest oczko wodne. Zanim sami zaczniemy jego budowę, musimy o tym dużo się dowiedzieć, a czasem jest lepiej, gdy zatrudnimy do tego fachowców, żeby mieć pewność, że oczko wodne zostało właściwie zbudowane.

Zakładanie ogrodu – trzy strefy oczka wodnego

Zakładanie ogrodu - oczko wodne

Pielęgnacja zieleni Warszawa. Jak wybrać rośliny do oczka wodnego?

Gdy oczko wodne jest założone, możemy zacząć wybieranie do niego odpowiednich roślin. Ale żeby właściwie wybrać rośliny do oczka wodnego, (link do tekstu o wybieraniu roślin do oczka wodnego) musimy wiedzieć jaką głębokość najlepiej znoszą rośliny, które chcemy wybrać.

Zakładanie ogrodu z oczkiem wodnym
Zobacz przykładowe rośliny!

W odpowiednim wyborze roślin do oczka wodnego może nam pomóc książka „Oczka wodne. Rośliny dla każdej strefy stawu ogrodowego”. Jest to poradnik pełen przydatnej wiedzy i ilustracji, dzięki czemu łatwiej nam będzie wybrać rośliny nie tylko pod względem ich wysokości i głębokości wody, ale i kolorów kwiatów, które są w naszym guście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *